بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ کف گردبلبرینگ کف گرد Thrust ball bearing که اغلب برای تعلیق میزان بالایی از بار و تحت زاویه دورانی متوسط و پایین طراحی می شود نوعی بلبرینگ محوری است. بدین معنا که از بلبرینگ کف گرد برای تعلیق بار های محوری با اتصال بر روی محور های عمودی استفاده می شود. بلبرینگ های کف گرد کاربری خاص در صنایع دارند چرا که کاربری شافت های عمودی که نیاز به بلبرینگ کف گرد دارند بسیار محدودتر و خاص تر از شافت های افقی می باشد. بلبرینگ کف گرد اغلب بصورت تک ردیفه بکار گرفته می شود چرا که با توجه به زاویه اتصالی که دارد عملا استفاده بصورت تک ردیف یا دو ردیفه تاثیر در تعلیق میزان بار مانند بلبرینگ های شعاعی ندارد.بازرگانی رول صنعت زاگرس ارائه دهنده و وارد کننده برند های مختلف بلبرینگ گرد و استعلام قیمت بلبرینگ کف گرد در ایران می باشد.

مشخصات فنی بلبرینگ کف گرد

در ساختمان بلبرینگ کف گرد از یک قفسه به شکل واشر استفاده می شود که ساچمه های مدور بر روی آن سوار می شوند. در دو طرف ساچمه ها نیز از رینگ هایی براس ساپورت بیشتر و افزایش قابلیت بارگذاری استفاده شده است. ساختار بلبرینگ کف گرد بگونه ای است که تعلیق بار بر روی آنها بصورت خطی و متوازن انجام می شود بدین معنا که بر خلاف بلبرینگ های صنعتی شعاعی در بلبرینگ کف گرد میزان یکنواختی از بار بر روی ساچمه ها قرار داشته و این امر قابلیت تعلیق میزان بار بالاتری را فراهم می آورد. قیمت بلبرینگ کف گرد تا میزان زیادی تابع سایز و برند تولید کننده این بلبرینگ های صنعتی می باشد. هر چند قابلیت تعلیق میزان بار بالایی برای بلبرینگ کف گرد وجود دارد اما اغلب قابلیت های سرعتی آن ها کم بوده و برای عملکرد در سرعت های زاویه ای متوسط و پایین طراحی می شوند.

انواع بلبرینگ کف گرد در رول صنعت زاگرس

بلبرینگ کف گرد تک ردیف FAG

بلبرینگ کف گرد تک ردیف FAG در سایز های متنوع و برای اتصال بر روی انواع شافت های عمودی با سرعت های زاویه ای متفاوتی تولید می شود. بلبرینگ کف گرد FAG محصول کشور آلمان می باشد و با استاندارد های DIN آلمان و اغلب با سایز ها و اندازه های متریک بصورت میلیمتری تولید می شود. مقاوت بسیار بالا در برابر تنش های برشی و پیچشی به سبب تنسایل مقاومتی بالای بلبرینگ کف گرد FAG در کنار مقاومت سایشی بالا به سبب سختی سطحی بسیار بالا از ویژگی های اصلی این بلبرینگ کف گرد محسوب می شود. قیمت بلبرینگ کف گرد FAG به سبب تکنولوژی بالای کشور آلمان در فراوری فلزات و طول عمر مفید بالایی که این بلبرینگ دارد در بازار بالاتر از بسیاری دیگر از برند های تولید کننده بلبرینگ کف گرد بالاخص برند های چینی می باشد. در آلیاژ های فولادی بکار گرفته شده در ترکیبات بلبرینگ کف گرد FAG از عناصری چون گوگرد، فسفر، کروم و حتی مولیبدنیوم برای افزایش مقاومت این بلبرینگ ها استفاده شده است.

بلبرینگ کف گرد تک ردیف FAG

بلبرینگ کف گرد NTN ان تی ان

بلبرینگ کف گرد NTN ان تی ان اغلب بصورت تک ردیفه تولید می شود و دارای ساچمه های مدور با صیقل بسیار بالا در حد میکرونی می باشد. ساختار بلبرینگ کف گرد ان تی ان NTN متشکل از ساچمه هایی است که بر روی قفسه ای تخت قرار گرفته و از نظر ارتفاعی تمامی ساچمه ها هم سطح در یک ارتفاع قرار دارند. بلبرینگ کف گرد NTN که با کد های متنوعی در بازار موجود است برای اتصال بر روی انواع ماشین آلات از سایز های مینیاتوری گرفته تا سایز های بزرگ که بر روی ماشین آلات معدنی نصب می شوند اتصال می یابد. NTN Thrust ball bearing به روش های متنوعی روان کاری می شود و اغلب در سایز های ریز تر با گریس و سایز های بزرگتر با روغن روانکاری شده است.تعداد ساچمه بکار گرفته شده در ساختار این بلبرینگ کف گرد به کاربری، ابعاد و استاندارد ها بستگی دارد.

بلبرینگ کف گرد NTN ان تی ان

بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف

بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف هم بصورت تک ردیف و هم بصورت دو ردیف تولید می شود که بلبرینگ تک ردیف دارای کاربری به مراتب بالاتری می باشد. بلبرینگ کف گرد SKF را بر روی بسیاری از ماشین آلات صنعتی و بر روی اتصال محور های Vertical که بخش عمده ای از وزن شافت نیز بر روی بلبرینگ متمرکز می باشد می توان یافت. بلبرینگ کف گرد SKF از جنس فولادی تولید شده که در آلیاژ ترکیبی آن از فلز های استحکام بخش دیگری نیز مانند مولبدنیوم، کروم و حتی درصد های کمی نیکل یافت می شود. روانکاری بلبرینگ SKF از نوع کف گرد به سبب سطح مسطح رینگ ها و قفسه ها می تواند با روغن نیز انجام پذیرد. در برخی از انواع طراحی بلبرینگ کف گرد SKF لبه های بیرونی رینگ های اتصال را بصورت یقه دار تولید می کنند که در این صورت قابلیت تعلیق بار های شعاعی نیز تا اندازه ای برای این بلبرینگ ها میسر می شود.

بلبرینگ کف گرد SKF اس کا اف
بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK بلبرینگ کف گرد ان اس کا NSK

موجود
بلبرینگ کف گرد ژاپنی ناچی NACHIبلبرینگ کف گرد ژاپنی ناچی NACHI

موجود
بلبرینگ تیمکن TIMKEN کف گردبلبرینگ تیمکن TIMKEN کف گرد

موجود
بلبرینگ کف گرد کویو KOYOبلبرینگ کف گرد کویو KOYO

موجود

مقایسه قیمت انواع بلبرینگ کف گرد

بلبرینگ های کف گرد نه تنها با سایز های مختلف، تعداد ساچمه های مختلف، متریال و تنسایل مقاومت کششی مختلفی تولید می شوند بلکه دارای برند ها و دقت و درجه لقی مختلفی نیز می باشند که هر یک بصورت مستقیم یا غیر مستقیم بر قیمت بلبرینگ کف گرد تاثیر می گذارد. با توجه به میزان بار بسیار بالایی که به واسطه وزن شافت اتصال بر پیکر بلبرینگ کف گرد وارد می شود بالا بودن تنسایل مقاومتی که یکی دیگر از فاکتور های قیمت بلبرینگ کف گرد محسوب می شود مطرح می باشد. برند های معتبر و متفرقه مختلفی در دنیا در حال حاضر به تولید انواع بلبرینگ کف گرد با انواع روان کننده ها برای صنایع مختلف مبادرت دارند. بدیی است که قیمت بلبرینگ کف گرد برند های اروپایی مانند SKF, INA, FAG ، برند های آمریکایی تولید کننده بلبرینگ کف گرد مانند TIMKEN و البته برند های ژاپنی که دارای عملکرد و طول عمر بسیار بالایی حتی در مقایسه با برند های اروپایی و آمریکایی تولید کننده بلبرینگ کف گرد می باشند. بعنوان مثال قیمت بلبرینگ کف گرد برند INA آلمان از نوع اینچی دارای قطر داخلی 0.075 اینچ و قطر خارجی 1.4690 اینچ که دارای وزنی برابر با 2.40 اونس است در بازار جهانی حدود 35 دلار است. حال آنکه بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN با مشخصاتی برابر حدود 40 دلار قیمت دارد. بدیهی است قیمت بلبرینگ کف گرد برند های چینی با سایز برابر در برخی موارد به نیمی از این قیمت می رسند.

کاربری بلبرینگ کف گرد بدون رینگ بیرونی

بلبزینگ ها و حتی بصورت گسترده تری رولبرینگ های کف گرد گاهی بدون بکار گیری رینگ های بیرونی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. سطح تختی که بصورت تکیه گاه در دو سمت بلبرینگ کف گرد قرار می گیرد بسته به ضخامت پوسته ای که دارد و مقاومت ضد سایشی که ممکن است پدید آورد گاهی بصورت رینگ بیرونی برای بلبرینگ کف گرد عمل می کند. در مورد رولبرینگ های کف گرد سوزنی یا نیدل برینگ ها این امر بصورت عمده تری نسبت به بلبرینگ کف گرد اتفاق می افتد چرا که عملا در این نوع کاربری از برینگ ها فضای اندک اشغال شده توسط رولبرینگ دارای اهمیت بسیار ویژه ای است. البته در صورت استفاد از یک سطح و یا سطوحی از ماشین بعنوان رینگ بلبرینگ کف گرد می بایست حتما از سختی سطحی سطح اطلاع داشته باشیم.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation