رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ استوانه ایرولبرینگ استوانه ای Cylindrical roller bearing دارای بیشترین میزان قابلیت بارگذاری در میان تمامی انواع بلبرینگ ها و رولبرینگ های شعاعی می باشد. در ساختار رولبرینگ استوانه ای از ساچمه هایی استوانه ای با سطح تماس بالا با رینگ استفاده شده است. البته بطور کلی رولبرینگ استوانه ای بیش از اینکه مفهومی مکانیکی از نوعی رولبرینگ باشد معرف نوع ساچمه ای است که در ساختار این مفصل یا در واژه علمی تر یاتاقان صنعتی بکار رفته است و در کل بلبرینگ استوانه ای می تواند در نوع کف گرد استوانه ای نیز تولید شده و مفهوم رولبرینگ استوانه ای در بر دارنده نوع باری که این رولبرینگ تعلیق می کند نیست.

مشخصات فنی رولبرینگ استوانه ای

در ساختار رولبرینگ استوانه ای سطح مقطع ساچمه ها در طول ساچمه یکسان بوده و بر خلاف بلبرینگ ها که در آنها از ساچمه هایی کروی استفاده شده است نمودار تنش در برش ساچمه رولبرینگ استوانه ای بصورت خطی می باشد. سطح ساچمه رولبرینگ استوانه ای با سطح رینگ های داخلی و خارجی در دو خط موازی پخش می شود که در مقایسه با بلبرینگ ها که تماس نقطه ای دارند قابلیت بسیار بالاتری را برای بارگذاری فراهم می آورد. ساختار رولبرینگ استوانه ای متشکل از سه بخش اصلی شامل کیج یا قفسه نگهدارنده ساچمه ها، رینگ های درونی و بیرونی که ساپورتی برای ساچمه محسوب می شوند و خود ساچمه ها می باشد. قیمت رولبرینگ استوانه ای بسته به سایز، برند و متریال متفاوت می باشد. گروه صنعتی رول صنعت زاگرس عرضه کننده انواع رولبرینگ استوانه ای با قیمت مناسب در ایران می باشد.

انواع رولبرینگ استوانه ای در رول صنعت زاگرس

رولبرینگ استوانه ای شعاعی ناچی NACHI

رولبرینگ استوانه ای شعاعی ناچی NACHI که طبق استاندارد DIN تولید می شود و دارای ابعاد میلیمتری است در انواع مختلف ساده و سوزنی تولید شده و دارای کیج هایی از جنس برنزی و از جنس فولادی است. کاربری رولبرینگ استوانه ای شعاعی بر روی محور های دوار با سرعت زاویه ای کم و متوسط و ناقل میزان بالایی از بار محوری می باشد که در صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. در طراحی رولبرینگ استوانه ای شعاعی گاهی از رینگ های بیرونی استفاده نشده و بخشی ارز ماشین بعنوان ساپرت بیرونی برای رولبرینگ محسوب می شود رولبرینگ استوانه ای شعاعی ناچی NACHI که برندی ژاپنی و در سطح جهانی است بر روی بسیاری از ماشین آلات سنگین صنعتی مانند ماشین آلات راهسازی و معدنی بالاخص ماشین آلات و برند های آسیایی ژاپنی، کره ای و چینی بصورت قطعه اصلی نصب شده است. رول صنعت زاگرس عرضه کننده انواع رولبرینگ استوانه ای با کیج فولادی و برنزی در ایران است. روانکاری رولبرینگ استوانه ای اغلب با گریس انجام می شود.

رولبرینگ استوانه ای شعاعی ناچی NACHI

رولبرینگ استوانه ای تیمکن TIMKEN

رولبرینگ استوانه ای تیمکن TIMKEN Cylindrical roller bearing که از آلیاژ فولادی نزدیدک به AISI52100 که مطابق با جامعه استاندارد صنایع فلزی و فولادی آمریکا تبیین می شود تولید می شود بر روی بسیاری از ماشین آلات سنگین در صنایع مختلف که ابعاد و استاندارد های اینچی دارند استفاده می شود. بلبرینگ استوانه ای از نوع شعاعی تیمکن TIMKEN دارای قابلیت تعلیق میزان بار بسیار زیادی و بالاتر از بسیاری دیگر انواع بلبرینگ و رولبرینگ می باشد. تمرکز تنش اندک به واسطه سطح مسطح ساچمه های رولبرینگ استوانه ای که بصورت یک نمودار خطی عمل می کند و تماس سطحی بالای بین ساچمه و رینگ در ساختار رولبرینگ استوانه ای در رده ای بالاتر از انواع ساچمه های کروی، بشکه ای و نیمه مخروطی در ساختار رولبرینگ استوانه ای می باشد. قفسه هایی از جنس برنزی و فولادی با صیقل بسیار بالا که سبب کاهش چشم گیر سایش سطحی و ایجاد حرارت در ساختار رولبرینگ استوانه ای می شوند از دیگر مزایای بلبرینگ و رولبرینگ تیمکن TIMKEN محسوب می شود.

رولبرینگ استوانه ای تیمکن TIMKEN

رولبرینگ استوانه ای کویو KOYO

رولبرینگ استوانه ای کویو KOYO Cylindrical roller bearing بصورت موازی با دیگر برند های ژاپنی تولید کننده انواع یاتاقان، بلبرینگ و رولبرینگ تولید می شود و دارای استاندارد های دقیق و متریال بسیار مستحکم می باشد. طول عمر کاری مفید رولبرینگ استوانه ای کویو KOYO نه تنها به واسطه متریال بسیار ویژه، روانکاری دقیق و تکنولوژی بالای برند کویو بلکه به تا اندازه ای نیز بطور کلی از ساختار ایده آل رولبرینگ استوانه ای که یک تعلیق منظم و پایدار از بار ها چه در رولبرینگ استوانه ای شعاعی و چه در حالت کف گرد اتفاق می افتد. در ساختار رولبرینگ استوانه ای کویو تا 0.35% عنصر سیلیسیوم که یک عنصر غیر فلزی پایدار کننده می باشد استفاده می شود. از عناصر فلزی فعال مانند مولیبدنیوم با علامت شیمیایی Mo نیز که عنصری گرانبها می باشد در ساختار رولبرینگ استوانه ای استفاده می شود.

رولبرینگ استوانه ای کویو KOYO
رولبرینگ استوانه ای SKFرولبرینگ استوانه ای SKF

موجود
رولبرینگ FAG آلمانی استوانه ای اف آ گرولبرینگ FAG آلمانی استوانه ای اف آ گ

موجود
رولبرینگ NSK ساچمه استوانه ایرولبرینگ NSK ساچمه استوانه ای

موجود
رولبرینگ استوانه ای INAرولبرینگ استوانه ای INA

موجود

عوامل موثر بر قیمت رولبرینگ استوانه ای

رولبرینگ استوانه ای دارای یک معادله پیچیده قیمت می باشد که در این معادله چندین متغییر با ضرایب مختلف بصورت مستقیم و چندین متغییر به صورت معکوس وارد می شوند. بدون تردید سایز و ابعاد رولبرینگ استوانه ای که معرف میزان متریال بکار گرفته شده در تولید این قطعه صنعتی هستند بصورت مستقیم بر قیمت رولبرینگ استوانه ای تاثیر می گذارند. کیفیت عمل آوری فلزات بکار گرفته شده در تولید رولبرینگ استوانه ای که در نهایت به تنسایل مقاومت کششی که عاملی برای افزایش قابلیت بارگذاری هستند و بر سختی سطحی که عاملی برای تحمل سایش سطحی تاثر می گذارند نیز ار دیگر فاکتور های موثر بر قیمت رولبرینگ استوانه ای محسوب می شوند.


دقت طراحی، طراحی های مدرن در افزایش قابلیت تعلیق بار های ترکیبی، روان کاری مناسب و با بکارگیری روان کننده های با کیفیت من جمله بکارگیری گریس هایی با قابلیت دمایی بالا و حفط موقعیت مکانی از دیگر فاکتور هایی است که بر قیمت رولبرینگ مخروطی تاثیر گذار هستند. اما بدون تردید برند تولید کننده که همواره معادل با کیفیت تولید، طول عمر مفید کاری و جلوگیری از آسیب به دیگر اجزای ماشین مکانیکی محسوب می شوند نیز یکی دیگر از مهمترین فاکتور های موثر با ضریب بالا بر قیمت رولبرینگ استوانه ای محسوب می شوند. بعنوان مثال قیمت رولبرینگ استوانه ای تیمکن TIMKEN آمریکا دارای قطر داخلی 17 میلیمتر و قطر داخلی 40 میلیمتر با ارتفاع 12 میلیمتر دارای تنسایل مقاومت کششی فشاری حداکثر 1690 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 در بازار جهانی حدود 37 دلار آمریکا می باشد.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation