رولبرینگ سوزنی کف گرد

رولبرینگ سوزنی کف گردرولبرینگ سوزنی کف گرد Thrust needle bearing در واقع می تواند هم در دسته رولبرینگ استوانه ای بصورت کلی، هم در دسته رولبرینگ کف گرد و هم در دسته رولبرینگ سوزنی قرار گیرد. ساختار رولبرینگ سوزنی کف گرد متکشل از یک قفسه صفحه ای به شکل یک واشر می باشد که در فواصل مشخص بر روی این کیج یا قفسه از تعداد ساچمه سوزنی با قطر بسیار کم استفاده شده است. رولبرینگ سوزنی کف گرد در برخی انواع طراحی همراه با رینگ در دو طرف قفسه، یک طرف قفسه و گاهی نیز بدون رینگ های بیرونی بکار گرفته می شود. حجم و وزن بسیار اندک رولبرینگ سوزنی کف گرد در بسیاری از موارد سبب قیمت پایین تر این نوع رولبرینگ در مقایسه با رولبرینگ های استوانه ای، بشکه ای و مخروطی شده است. گروه صنعتی رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع رولبرینگ کف گرد سوزنی با برند های مختلف در ایران می باشد.

مشخصات فنی رولبرینگ سوزنی کف گرد

رولبرینگ کف گرد سوزنی برای اتصال بر روی شافت های عمود بر سطح مورد استفاده قرار می گیرند. نوع روان کننده در ساختار رولبرینگ سوزنی کف گرد اغلب از نوع روغن می باشد اما با توجه به سایز، میزان بار و سرعت زاویه ای اتصال می توان از انواع گریس نیز در روان کاری رولبرینگ سوزنی کف گرد استفاده نمود. در ساختار رولبرینگ سوزنی کف گرد ساچمه ها بصورت کلیکی در داخل قفسه نگهدارنده قرار می گیرند. بطور معمول میزان اصطکاک ایجاد شده در رولبرینگ سوزنی کف گرد نسبته بالاتر از بلبرینگ کف گرد و رولبرینگ استوانه ای کف گرد می باشد.

انواع رولبرینگ سوزنی کف گرد در رول صنعت زاگرس

رولبرینگ سوزنی کف گرد NTN ان تی ان ژاپن

رولبرینگ سوزنی کف گرد NTN ان تی ان ژاپن NTN Thrust needle bearing که اغلب بصورت رینگ دار در دو طرف قفسه تولید و عرضه می شود دارای قابلیت بارگذاری محوری بالایی بوده و با وجود استفاده از ساچمه هایی با قطر بسیار کم در ساختار این بلبرینگ سوزنی کف گرد به واسطه متریال بسیار با کیفیت و عملیات سخت کاری بسیار دقیقی که توسط این برند ژاپنی در تولید این رولبرینگ صورت می گیرد دارای قابلیت های بسیار بالایی است. رولبرینگ سوزنی کف گرد NTN با کد های مختلف اغلب با ابعاد متریک تولید شده و برای اتصال بر روی محور های موازی با اقف در ماشین آلات صنعتی مختلفی مانند ماشین آلات راهسازی و معدنی بکار گرفته می شود. رولبرینگ سوزنی کف گرد NTN در قطر های داخلی Bore کوچکتر اغلب با گریس روانکاری می شود و دارای طول عمر بسیار بالا و دوام و راندمان کاری مناسبی است. قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد متناسب با سایز و برند در رول صنعت زاگرس ارائه می شود.

رولبرینگ سوزنی کف گرد NTN ان تی ان ژاپن

رولبرینگ سوزنی کف گرد FAG اف آ گ آلمان

رولبرینگ سوزنی کف گرد FAG اف آ گ آلمان FAG Thrust needle bearing که با بکارگیری استاندارد بسیار دقیق و قدرتمند DIN آلمان تولید می شود یکی از انواع رولبرینگ سوزنی است که بر روی بسیاری از ماشین آلات صنعتی، نظامی و هوایی کشور آلمان نیز از دیر باز و حتی در زمان جنگ جهانی اول و دوم مورد استفاده قرار می گیرفته است. رولبرینگ سوزنی کف گرد FAG اف آ گ که برای افزایش سختی سطحی در تماس با رینگ بین ساچمه ها و جلوگیری از سایش سطحی و همچنین برای افزایش قابلیت میزان بارگذاری در داخل ساختار خود علاوه بر کربن که مهمترین فاکتور افزاینده سختی و تنسایل با حرکت از آهن به فولاد در ساختار این رولبرینگ سوزنی کف گرد می باشد از عناصر فعال فلزی مانند کروم و مولیبدنیوم با درصد کم و عناصر تثبین دهنده غیر فلزی مانند گوگرد و حتی فسفر استفاده می کنند. رولبرینگ سوزنی کف گرد FAG اف آ گ آلمان در بالاترین سطح چه از نظر عملکرد و چه از نظر قابلیت اعمال بار قرار داشته و از این رو در برخی از ماشین آلات سنگین مانند بیل های مکانیکی در بسیاری از مواقع به سبب بالا بودن میزان بار تنها از رولبرینگ سوزنی کف گرد با برند FAG استفاده می شود. قیمت این بلبرینگ به سبب برند بسیار معتبری که دارد نسبتا بالا می باشد.

رولبرینگ سوزنی کف گرد FAG اف آ گ آلمان

رولبرینگ SKF ساچمه سوزنی نوع کف گرد

رولبرینگ SKF ساچمه سوزنی نوع کف گرد Thrust needle bearing در سایز های کوچک و متوسط دارای بیشترین میزان کاربری می باشد. قطر کم ساچمه های سوزنی بکار گرفته شده در این رولبرینگ کف گرد سبب افزایش سرعت زاویه این ساچمه شده و حداقل زمان مورد نیز بصورت نقطه به نقطه سطحی ساچمه ها را برای تبادل حرارت فراهم می آورد. رولبرینگ SKF ساچمه سوزنی نوع کف گرد بصورت تک ردیف مورد استفاده قرار گرفته و بر حسب نوع نیاز گاهی دارای رینگ های بیرونی در دو طرف به شکل واشر تخت و گاهی نیز رولبرینگ سوزنی کف گرد تنها از قرار گیری ساچمه ها بر روی قفسه های ویژه با خاصیت فنریت بالا تولید می شوند.


کاربری رولبرینگ SKF ساچمه سوزنی نوع کف گرد


در بسیاری از صنایع و ماشین آلات صنعتی حجم تمام شده محصول با توجه به دقت بالا و نوع کاربری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صنایع هوافضا مانند تولید هواپیما های تجاری و مسافربری با توجه به استفاده انبود از انواع بلبرینگ و رولبرینگ وزن این اتصالات از اهمیت بالایی برخوردار است. از این منظر رولبرینگ سوزنی کف گرد SKF به سبب قطر بسیار پایین ساچمه ها دارای وزن کمتر و حجم کوچکتری می باشد که دو مولفه اصلی در انتخاب این رولبرینگ صنعتی محسوب می شوند. رولبرینگ سوزنی کف گرد به سبب لبه های تیز ساچمه ها و طول زیاد آنها دارای روانی کمتری در حرکت نسبت به رولبرینگ های استوانه ای با طول کمتر ساچمه ها و البته روانی بسیار کمتری نسبت به رولبرینگ های بشکه ای است.

رولبرینگ SKF ساچمه سوزنی نوع کف گرد

قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد

رولبرینگ سوزنی کف گرد گاهی همراه با رینگ های خارجی عرضه می شود و دارای ارتفاع پشت تا پشت بیشتری بوده و گاهی نیز تنها بصورت تلفیقی از ساچمه هاس سوزنی بر روی یک قفسه عرضه می شود. از این رو قیمت رولبرینگ سوزنی می تواند تا اندازه زیادی تابع ساختمان و اجزای اصلی و فرعی در کنار سایز و قابلیت های مکانیکی این قبیل رولبرینگ ها مورد دسته بندی قرار گیرد. بدون تردیدی یکی از اصلی ترین فاکتور های دیگر موثر بر قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد برند تولید کننده می باشد. بالاخص در مورد این سری از رولبرینگ ها که دارای قطر کمی از ساچمه تحت تاثیر تنش های برشی قرار می گیرند برند تولید کننده که به خودی خود نشانی از کلیه مشخصات مکانبکب و شیمیایی رولبرینگ ها محسوب می شود بصورت مستقیم بر روی قیمت رولبرینگ سوزنی کف گرد نیز تاثیر می گذارد.

در میان تمامی برند ها برند INA آلمان که بصورت موازی با بلبرینگ FAG تولید می شود برای بارگذاری های بسیار بالا بر روی ساختمان رولبرینگ سوزنی کف گرد که بعنوان مثال در ماشین آلات راهسازی تحت تاثیر تنش های بسیار سنگین قرار می گیرد عرضه می شود و دارای قیمت بالاتری نیز می باشد. بعنوان مثال قیمت رولبرینگ کف گرد سوزنی برند INA دارای قفسه ای از جنس فولادی با ابعاد متریک دارای قطر داخلی 20 میلیمتر و قطر خارجی 35 میلیمتربا ضخامت 2 میلیمتر بدون رینگ های خارجی و برای تعلیق بار تا سرعت زاویه ای 10000 دور در دقیقه RPM حدود 15 دلار آمریکا می باشد.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation