رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنیرولبرینگ سوزنی Needle Bearing در واقع بطور مشخص یکی از انواع رولبرینگ های استوانه ای است. بدین معنا که ساچمه استفاده شده در تولید رولبرینگ سوزنی یک ساچمه به شکل استوانه است اما دارای طول زیاد و قطر به نسبت کمتری می باشد که شکل یک سوزن را به خود می گیرد. رولبرینگ سوزنی یک دسته مهندسی از رولبرینگ ها نیست یعنی این نام و دسته بندی صرفا برگرفته از شکل ساچمه های این رولبرینگ بوده و می تواند گونه های فشار و تنش متفاوتی بر حسب طراحی و زاویه قرارگیری ساچمه بر روی قفسه و در اتصال با رینگ رولبرینگ سوزنی را ایفا کند. رولبرینگ سوزنی هم بصورت کف گرد و هم بصورت شعاعی مورد استفاده قرار می گیرد. رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده رولبرینگ سوزنی در انواع مختلف و با برند های مختلف در ایران است.

مشخصات فنی رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی بیش از آنکه مزیت هایی داشته باشند دارای معایبی بالاخص در مقایسه با رولبرینگ های استوانه ای که تنها قطر ساچمه های بالاتری دارند می باشند. رولبرینگ سوزنی به سبب قطر کم ساچمه ها تحت تاثیر تنش برشی با شکست و خم شدگی ساچمه بیشتری روبرو می باشد. علاوه بر این قطر کم سرعت زاویه ای بالای ساچمه در ساختار رولبرینگ سوزنی را به همراه خواهد داشت و این امر با کاهش زمان لازم برای انتقال حرارت ساچمه ها و در نتیجه افزایش دمای کلی در ساختار رولبرینگ سوزنی همراه خواهد بود. موارد کاربرد رولبرینگ سوزنی در صنایع اغلب در مواردی است که فضای کافی برای اتصال رولبرینگ استوانه ای که حجم بالاتری دارد وجود نداشته باشد. البته وزن سبک تر نیز در مواردی بالاخص در صنایع هوافضا که وزن اتصال از اهمیت بالایی برخوردار است از دیگر مزایای رولبرینگ سوزنی محسوب می شود. رول صنعت زاگرس استعلام قیمت رولبرینگ سوزنی با برند های مختلف کره ای، اروپایی، ژاپنی و چینی در کوتاهترین زمان و مناسب ترین قیمت

انواع رولبرینگ سوزنی در رول صنعت زاگرس

رولبرینگ سوزنی کف گرد Thrust Needle Bearing

رولبرینگ سوزنی کف گرد Thrust Needle Bearing یکی از انواع رولبرینگ های محوری با قابلیت اتصال بر روی شافت هایی با محور عمود بر سطح زمین می باشد. رولبرینگ سوزنی کف گرد اغلب به اندازه ای باریک است و ارتفاع کمی دارد که نه چندان شکل رولبرینگ بلکه مانند واشر دیده می شود. در برخی از انواع طراحی رولبرینگ سوزنی کف گرد از رینگ های بیرونی استفاده شده و در برخی از موارد که حتی فضای کافی برای استفاده از رینگ ها نیز وجود ندارد بخشی از ماشین نقش رینگ های بیرونی محافظ را ایفا کرده و این رولبرینگ سوزنی تنها از اتصال و قرارگیری ساچمه های سوزنی با قطر بسیار کم بر روی رینگ ها شکل می گیرد. در برخی از کاربری ها مانند اتصالات فرمان ماشین آلات از این سبک رولبرینگ سوزنی استفاده می شود. جنس و فنریت کیج و قفسه نگهدارنده ساچمه ها بالاخص در طراحی رولبرینگ سوزنی بدون رینگ بیرونی از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار است. سرعت زاویه ای متوسط و قابلیت تعلیق بار به میزان بالا بطور کلی نه تنها برای رولبرینگ سوزنی بلکه برای تمامی رولبرینگ های کف گرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

رولبرینگ سوزنی کف گرد Thrust Needle Bearing

رولبرینگ سوزنی شعاعی

رولبرینگ سوزنی شعاعی Radial needle bearing هم بصورت تلفیقی از قفسه با ساچمه های سوزنی و هم بصورت رینگ دار مورد استفاده قرار می گیرد. در ساختار رولبرینگ سوزنی شعاعی ساچمه ها بصورت کلیکی در داخل قفسه هایی تولید شده از متریال مختلف شامل فولاد، آلیاژی و یا در اندکی از موارد از جنس برنزی و یا آلومینیوم سخت شده آلیاژی قرار می گیرند. قطر بسیار کم ساچمه ها نسبت به طول آنها که سبب بلند شدن ارتفاع قفسه رولبرینگ سوزنی می شود از دیگر مشخصات رولبرینگ سوزنی شعاعی می باشد. سرعت خطی ثبت که با توجه به شعاع کم ساچمه ها منجر به سرعت زاویه ای بسیار بالای آنها می شود قابلیت انتقال حرارت در هر دو ر کامل را از ساچمه ها تا اندازه ای صلب کرده و سبب افزایش حرارت ایجاد شده در داخل ساختار رولبرینگ سوزنی نسبت به رولبرینگ استوانه ای که ساز و کاری دقیقا یکسان و تنها با قطر بالاتر ساچمه ها عمل می کند می باشد. سایز کم و قطر کم ساچمه ها منجر به حجم کمتر رولبرینگ سوزنی، وزن کمتر، میزان متریال کمتر بکار گرفته شده در تولید و در نهایت در اغلب موارد کاهش قیمت رولبرینگ سوزنی می شود. کاربری رولبرینگ سوزنی شعاعی بر روی شافت هایی موازی با افق و اغلب دارای حداقل ارتعاش و عامل ایجاد بار محوری می باشد. رول صنعت زاگرس وارد کننده برند های مختلف رولبرینگ سوزنی شعاعی شامل برند های ژاپنی، کره ای، چینی و اروپایی این محصول صنعتی در ایران است.

رولبرینگ سوزنی شعاعی

رولبرینگ سوزنی INA آلمان

رولبرینگ سوزنی INA آلمان Needle bearing یکی از قابل اعتماد ترین و مقاوم ترین نوع رولبرینگ سوزنی در بازار می باشد که با حداکثر قابلیت بارگیری و طول عمر یا به زبان مهندسی تر حداکثر WLL Working load limit و حداکثر سختی سطحی تولید می شود. رولبرینگ سوزنی INA که طبق استاندارد DIN کشور آلمان و با ابعاد متریک تولید و روانه بازار می شود در بسته بندی از نوع جعبه کاغذی سبز و سفید با برند INA در بازار یافت می شود. این رولبرینگ سوزنی که بصورت موازی با برند FAG توسط شرکتی یکسان تولید می شود در رده جهانی در مقایسه با رولبرینگ سوزنی TIMKEN که البته با ابعاد اینچی بیشتر تولید می شود قرار دارد. نوع روان کننده اغلب در این نوع رولبرینگ سوزنی به سبب دماهای بالاتر کاری ایجاد شده از نوع گریس می باشد که بر حسب سایز رولبرینگ سوزنی می تواند برا سایز های کوچکتر بصورت گریس نسوز با پایه های لیتیوم، آلومینیوم و پتاسیم انتخاب شده باشد. تعداد ساچمه های سوزنی در ساختار رولبرینگ سوزنی شعاعی و یا کف گرد INA بر حسب نوع بار و البته حد فاصل دو رینگ بیرونی و درونی تعیین می شود. هر قدر محدودیت در فاصله و حجم برای رولبرینگ سوزنی بیشتر باشد نیاز به استفاده از ساچمه هایی با قطر کمتر و البته با تعداد بیشتر در رولبرینگ سوزنی می باشد.

رولبرینگ سوزنی INA آلمان
رولبرینگ سوزنی سوئدی SKF اس کا افرولبرینگ سوزنی سوئدی SKF اس کا اف

موجود
رولبرینگ سوزنی ژاپنی NTNرولبرینگ سوزنی ژاپنی NTN

موجود
رولبرینگ سوزنی ناچی NACHIرولبرینگ سوزنی ناچی NACHI

موجود

مقایسه قیمت انواع رولبرینگ سوزنی

از آنجایی که رولبرینگ سوزنی در واقع یک نوع دسته بندی مهندسی برای انواع رولبرینگ نبوده و بیشتر اشاره به نوع ساچمه بکار گرفته شده در رولبرینگ ها دارد قیمت رولبرینگ سوزنی نیز بسته به نوع رولبرینگ شعاعی و یا محوری و تعداد و نوع رینگ های استفاده شده در آنها دارد. برخی از انواع رولبرینگ سوزنی بالاخص رولبرینگ سوزنی کف گرد حتی گاهی بدون استفاده از رینگ های بیرونی مورد استفاده قرار گرفته و از بخشی از بدنه ماشین بعنوان رینگ استفاده می کند. در این حالت است که حجم کم و وزن سبک منجر به پایین بودن قیمت رولبرینگ سوزنی نسبت به دیگر انواع رولبرینگ صنعتی می انجامد. بطور کلی نیز با توجه به قطر کم ساچمه ها در ساختار رولبرینگ سوزنی در مقایسه با رولبرینگ های استوانه ای که دارای ساچمه هایی با قطر بشتر و و زن بیشتر در نتیجه متریال بکار گرفته شده بیشتر در تولید هستند قیمت رولبرینگ سوزنی نیز پایین تر از رولبرینگ های استوانه ای خواهد بود. بعنوان مثال قیمت رولبرینگ سوزنی از نوع شعاعی کویو KOYO ژاپن دارای رینگ بیرونی از نوع کاپ که دارای قطر داخلی 3/8 اینچ، قطر خارجی 9/16 اینچ و دارای ارتفاع 3/8 اینچ است و قابلیت تعلیق بار در سرعت زاویه ای 7100 دور در دقیقه را دارد در بازار جهانی حدود 5.70 دلار آمریکا می باشد که نسبت به رولبرینگ استوانه ای دارای قیمت مناسب تری است.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation