بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ایبلبرینگ تماس زاویه ای با نام انگلیسی Angular contact ball bearing نوعی بلبرینگ با قابلیت تعلیق بار های ترکیبی می باشد که اغلب دارای ساچمه هایی ریز با تعداد بالا است. بلبرینگ های تماس زاویه ای گونه ای خاص از بلبرینگ های شعاعی هستند که کاربری محدودتری نسبت به بلبرینگ های شعاعی دیگر من جمله بلبرینگ شیار عمیق دارند. طراحی بلبرینگ تماس زاویه ای بگونه ای است که نه تنها بار های شعاعی Radial Loads را در تمامی جهات مهار می کند بلکه قابلیت تعلیق بار محوری را نیز در یک جهت دارد. از این رو بر روی شافت های افقی که به سبب اینرسی بالا، گریز از مرکز و یا به دلایل دینامیکی دیگر علاوه بر بار شعاعی امکان تشکیل بار محوری نیز بوجود می آید از بلبرینگ تماس زاویه ای استفاده می شود. بلبرینگ تماس زاویه ای با برند های مختلف ژاپنی، اروایی و چینی در رول صنعت زاگرس موجود است.

مشخصات فنی بلبرینگ تماس زاویه ای

بلبرینگ تماس زاویه ای بر خلاف بلبرینگ شیار عمیق اغلب دارای ساچمه هایی با قطر کم و با تعداد بالا می باشد که بصورت عمیقی نیز در داخل قفسه فرو رفته اند. ایجاد قابلیت زاویه ای در بلبرینگ تماس زاویه ای یا با بکارگیری قفسه های کونیک محقق می شود و یا نحوه طراحی رینگ های داخلی و خارجی بگونه ای است که راستای خط اتصال رینگ ها و ساچمه یک خط مورب را پدید می آورد که سبب شکست بار وارده بر روی دو محور X , Y شده و یا به زبان دیگر دو مولفه از نیروی شعاعی و محوری بصورت همزمان تعلیق می شود. جنس قفسه بکار گرفته شده در ساختار بلبرینگ تماس زاویه ای اغلب برنزی با صیقل بسیار بالا می باشد. شرکت رول صنعت زاگرس استعلام قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای با برند های معتبری چون TIMKEN, SKF, FAG, NTN و برند های معتبر ژاپنی، آمریکایی و چینی دیگر در ایران می باشد.

انواع بلبرینگ تماس زاویه ای در رول صنعت زاگرس

بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO

بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO که اغلب سایز های میلیمتری آن در بازار ایران با توجه به نیاز بازار یافت می شود در دسته بلبرینگ ها با سایز متوسط می باشد که در کل برای اتصال های محور های افقی که شامل بیشتر محور های صنعتی می شود تولید شده است. بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO بر روی اتصالات گیربکس ها، الکتروموتور ها و کمپرسور ها که در آنها سرعت دوران شافت بسیار بالا است و با افزایش اینرسی حرکتی تنش ها نیروی های محوری نیز بر نیروهای شعاعی افزوده می شود نصب می شود. متریال بکار گرفته شده در تولید بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO آلیاژ فولادی با سختی بالا است که در برخی ار انواع و سایز ها به 65 راکول نیز می رسد. بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO < در کل تمامی بلبرینگ های تولیدی کشور ژاپن دارای دوام و طول عمر بسیار بالایی هستند.

بلبرینگ تماس زاویه ای کویو KOYO

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN یکی از با دوام ترین و معتبر ترین نوع بلبرینگ تماس زاویه ای می باشد که اغلب با قفسه هایی از جنس برنزی به بازار عرضه می شود. بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن گاهی دارای قفسه با طراحی ویژه مدور می باشد که به سبب شکل هندسی قابلیت تعلیق بار محوری را برای این نوع بلبرینگ فراهم می آورد و گاهی نیز دارای طراحی ویژه رینگ هایی با لبه هاب بیرونی به شکل کونیک می باشد که در تماس با ساچمه بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN قابلیت تفکیک نیروی وارد در دو راستای عمودی و افقی را فراهم می آورد که منجر به تفکیک بار محوری و همینطور بار شعاعی برای این بلبرینگ تماس زاویه ای می شود. TIMKEN Angular ball bearing دارای کاربری های صنعتی خاصی است و استفاده از آن اغلب در شرایط کاری سخت که بلبرینگ شیار عمیق با مشکلاتی مواجه می شود صورت می پذیرد.

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN

بلبرینگ تماس زاویه ای NSK ان اس کا

بلبرینگ تماس زاویه ای ان اس کا NSK Angular contact ball bearing در سایز های متوسط دارای کاربری بالایی می باشد و بعنوان رقیب برای دیگر تولید کنندگان بنام بلبرینگ تماس زاویه ای شامل NTN , KOYO , NACHI عمل می کند. نوع روانکاری بلبرینگ تماس زاویه ای NSK آغلب از بالاترین و مناسب ترین گرید روان کننده های صنعتی با گریس هایی با پایه های فلزی گران بها صورت می پذیرد. هر چند بخش عمده قابلیت های باری این بلبرینگ تماس زاویه ای در راستای شعاعی RADIAL می باشد اما نحوه قرارگیری ساچمه ها و طراحی ویژه رینگ و قفسه شرایطی را فراهم می آورد که بار های محوری نیز در بلبرینگ تماس زاویه ای NSK تعلیق می شوند. رول صنعت زاگرس وارد کننده انواع بلبرینگ تماس زاویه ای با برند های معتبر جهانی در ایران می باشد. قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای NSK «زدیک به دیگر برند های ژاپنی تولید کننده این بلبرینگ صنعتی می باشد.

بلبرینگ تماس زاویه ای NSK ان اس کا
بلبرینگ تماس زاویه ای FAG اف آ گبلبرینگ تماس زاویه ای FAG اف آ گ

موجود
بلبرینگ ناچی نوع تماس زاویه ای NACHIبلبرینگ ناچی نوع تماس زاویه ای NACHI

موجود
بلبرینگ تماس زاویه ای SKF اس کا افبلبرینگ تماس زاویه ای SKF اس کا اف

موجود
بلبرینگ تماس زاویه ای ان تی ان NTNبلبرینگ تماس زاویه ای ان تی ان NTN

موجود

بررسی قیمت جهانی بلبرینگ تماس زاویه ای

تکنولوژی نسبتا بالایی که در طراحی و تولید بلبرینگ تماس زاویه ای بکار گرفته شده است بر روی قیمت این کالا نیز تاثیر می گذارد. در برخی از انواع بلبرینگ تماس زاویه ای از قفسه هایی از جنس برنزی برای حفظ موقعیت ساچمه ها و همچنین برای ایجاد زاویه مورب با افق و در تماس با ساچمه ها بوجود آمده است که سبب افزایش قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای می شود. قابلیت های بالای بلبرینگ تماس زاویه ای چه مقاومت حرارتی و چه مقاومت بارگیری در سرعت های زاویه ای بالا که از مشخصات اصلی مکانیکی این نوع از بلبرینگ می شود از دیگر دلایل افزایش قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای می باشد. اما در کنار تمامی موارد یاد شده و فاکتورهایی مانند ابعاد که بر روی میزان متریال بکار گرفته شده در تولید نقش دارند برند های تولید کننده نیز از دیگر فاکتور های بسیار مهم بر قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای محسوب شده که معادل کیفیت و طول عمر نیز می باشند. بعنوان مثال قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای FAG آلمان با زاویه 40 درجه دارای قفسه از جنس پلی آمید با قطر داخلی 10 میلیمتر، قطر خارجی 30 میلیمتر و ضخامت 9 میلیمتر که برای تحمل سرعت زاویه ای بسیار بالا تا 32000 دور در دقیقه طراحی شده است حدود 27 دلار در بازار جهانی می باشد. این در حالی است که قیمت بلبرینگ تماس زاویه ای اس کا اف SKF 40 درجه با قفسه برنزی و قطر داخلی 55 میلیمتر و قطر خارجی 120 میلیمتر و ارتفاع 29 میلیمتر در بازار جهانی حدود 172 دلار آمریکا می باشد.

مشخصات مکانیکی بلبرینگ تماس زاویه ای با قفسه های برنزی

برنز یکی از آلیاژ های انتخابی است که بجای فولاد برای تولید قفسه بالاخص در مورد بلبرینگ های تماس زاویه ای بکار گرفته می شود که به رنگ زرد مایل به طلایی نیز دیده می شود. از نظر ترکیبات شیمیایی در ترکیب آلیاژی برنز بلبرینگ تماس طاویه ای از درصد بالایی مس Cu با عدد اتمی 29 و عدد جرمی 63 استفاده شده که درصد های متغییری از منگنز را نیز در داخل ساختار خود جای می دهد. گرید های مختلفی از برنز در تولید قفسه بلبرینگ تماس زاویه ای مورد استفاده قرار می گیرد که گرید CA104 از آن که دارای تنسایل مقاومت کششی حداکثر 740 مگاپاسکال و دارای سختی حداکثری 210 برینل است مورد استفاده قرار می گیرد. مقاومت سایشی بسیار بالا در تماس با ساچمه، ایجاد میدان مغناطیسی محدودتر نسبت به بلبرینگ تماس زاویه ای با قفسه فولادی و انتقال حرارت مناسب تر از مزایای بلبریتک تماس زاویه ای با قفسه برنزی می باشد. دمای ذوب برنز حدود 1035 درجه سانتی گراد بوده و وزن مخصوصی برابر با 7.58 kg/m3 دارد.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2023 | All ights Reserved | RSZ Corporation