رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ مخروطیرولبرینگ مخروطی Tapered roller bearing در زیر مجموعه رولبرینگ های شعاعی یعنی برای اتصال بر روی محور هایی طراحی شده است که بصورت موازی با افق قرار می گیرند. رولبرینگ مخروطی متشکل از ساچمه هایی نیمه مخروطی است که بر روی یک قفسه کونیک یا مورب بصورت بوشی با قطر داخلی کمتر و قطر خارجی بیشتر قرار گرفته اند. رینگ های رولبرینگ مخروطی نیز به همین منوال حالت کونیک و مورب دارند. شکل هندسی ساچمه های مورد استفاده در تولید رولبرینگ مخروطی این قابلیت را برای آنها فراهم می آورد تا بار های ترکیبی با محوریت بار شعاعی را تعلیق کنند. بدین معنا که هر چند رولبرینگ مخروطی بر روی شافت افقی با اعمال بار شعاعی متصل می شود اما قابلیت بالایی نیز در استحلاک بار های موری دارد. رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع رولبرینگ مخروطی با برند ها و سایز های مختلف می باشد.

مشخصات فنی رولبرینگ مخروطی

زاویه قرار گیری ساچمه ها رد ساختمان رولبرینگ مخروطی متنوع و اغلب بین 15 الی 30 درجه می باشد. این زاویه در واقع از امتداد خط مرکزی محور ساچمه و بر خورد با خط محوری اتصال پدید می آید و هر قدر میزان این زاویه بیشتر باشد قابلیت تعلیق بار محوری افزایش و قابلیت تعلیق بار شعاعی در رولبرینگ مخروطی کاهش می یابد. در واقع نسبت دو بار شعاعی و محوری تعلیقی توسط رولبرینگ مخروطی طبق قضیه فیثاقورث c2=a2+b2 معین می شود. در برخی از طراحی ها که از دو عدد رولبرینگ مخروطی غیر هم جهت بصورت دوبل استفاده می شود این سازه قابلیت تعلیق کلیه بار های ترکیبی یعنی بار محوری در تمامی جهات و بار شعاعی نیز در تمامی جهات دارد. جنس قفسه بکار گرفته شده در تولید رولبرینگ مخروطی گاهی فولادی و گاهی (اغلب در سایز های کوچکتر که متحمل سرعت زاویه بالاتر در رولبرینگ مخروطی می شوند) از جنس برنزی انتخاب شده است. رول صنعت زاگرس ارائه مشاوره فنی خرید و استعلام قیمت رولبرینگ مخروطی در ایران می باشد.

انواع رولبرینگ مخروطی در رول صنعت زاگرس

رولبرینگ مخروطی تک ردیف TIMKEN

رولبرینگ مخروطی تک ردیف TIMKEN که در بازار به سبب قابلیت های بسیار ایده آل در تعلیق بار های ترکیبی بکار گرفته می شود محصولی با کیفیت از ایالات متحدا آمریکا می باشد. با توجه به اینکه رولبرینگ مخروطی در اوایل قرن بیستم برای اولین بار توسط برند بلبرینگ TIMKEN طراحی و به ثبت رسید کماکان این برند آمریکایی بعنوان معتبر ترین تولید کننده رولبرینگ مخروطی در سطح جهانی به شمار می رود. روانکاری بسیار ایده آل، استفاده از ترکیبات آلیاژی بسیار مناسب با تنسایل و سختی بالا، طراحی ویژه ساچمه رولبرینگ مخروطی برای داشتن حداکثر قابلیت تعلیق و تولید حداقل اصطکاک با صیقل بسیار بالا از دیگر ویژگی های رولبرینگ مخروطی تک ردیفه TIMKEN محسوب می شود. بار های شعاعی در تمامی جهات و بار های محوری در یک جهت توسط این رولبرینگ مخروطی تعلیق می شوند. قیمت رولبرینگ مخروطی TIMKEN اندکی بالاتر از برند های معتبر دیگر و بطور قطع بالاتر از قیمت رولبرینگ مخروطی تولید برند های متفرقه چینی می باشد.

رولبرینگ مخروطی تک ردیف TIMKEN

رولبرینگ مخروطی کویو KOYO

رولبرینگ مخروطی کویو KOYO tapered roller bearing که مطابق با استاندارد های بسیار قدرتمند ژاپنی تولید می شود یکی از انواع رولبرینگ شعاعی با قابلیت تعلیق بار ها در هر دو مولفه X , Y می باشد. به بیان دقیق تر نحوه قرارگیری ساچمه ها بر روی قفسه رولبرینگ مخروطی کویو KOYO امکان تجزیه بردار نیرو و تنش وارده از سمت اتصال شافت را در هر دو راستای عمودی و افقی فراهم می آورد. بالانس موجود در میان بار های تجزیه پذیر بسته به زاویه ساچمه مخروطی کونیک بر روی قفسه کونیک مانند متفاوت می باشد و قابلیت انتخاب بر حسب اطلاعات فنی شافت ها وجود دارد. مقاومت سایشی بالای اجزای رولبرینگ مخروطی کویو KOYO که تابعی از متریال بکار گرفته شده در تولید در کنار عملیات سخت کاری سطحی می تواند سختی بالغ بر 60 راکول را جهت افزایش طول عمر مفید اجزای رولبرینگ مخروطی کویو KOYO بالاخص بر روی ساچمه ها که با سایش بالایی تحت تمرکز تنش روبرو هستند بوجود آورد. طول عمر مفید رولبرینگ مخروطی کویو KOYO بسیار بالا بوده و قیمت این رولبرینگ مخروطی نیز بصورت رقابتی با دیگر برند های ژاپنی تولید کننده انواع رولبرینگ مخروطی در بازار عرضه می شود. رول صنعت زاگرس عرضه کننده انواع رولبرینگ مخروطی برای اتصالات شافت های صنعتی می باشد.

رولبرینگ مخروطی کویو KOYO

رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان ژاپن

رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان ژاپن Tapered roller bearing که بر حسب سرعت زاویه ای حداکثر اتصال و سایز Bore یا قطر شافت متصل به روش های مختلفی با روغن و یا گریس با پایه های فلزی و نافلزی مختلفی روان کاری می شود محصولی با برند ژاپنی می باشد. رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان ژاپن در آلیاژ فولادی خود از چند فلز فعال با درصد های کم مانند مولیبدنیوم و کروم در کنار کربن که عنصری بسیار مهم در ترکیبات فولادی رولبرینگ مخروطی محسوب می شود استفاده می کند. از عناصر نافلزی ثبات دهنده مانند گوگرد و فسفر نیز در این آلیاژ فولادی برای افزایش مقاومت و طول عمر رولبرینگ مخروطی استفاده می شود. رولبرینگ مخروطی بسته به زاویه ای که ساچنمه های استوانه ای بر روی قفسه دارند تحت تنش های متفاوتی با مولفه های عمودی و افقی مختلف قرار داشته و از این رو از ترکیبات آلیاژی مختلفی نیز استفاده می کنند. این امر در مورد قفسه رولبرینگ مخروطی که نگهدارنده ساچمه ها می باشد می تواند نه تنها از نظر آلیاژی بلکه بطور کلی از نظر عنصر فلزی نیز متفاوت باشد. قیمت رولبرینگ مخروطی NTN بالاتر از برند های چینی تولید کننده این محصول و در رده دیگر برند های ژاپنی تولید کننده رولبرینگ مخروطی می باشد.

رولبرینگ مخروطی NTN ان تی ان ژاپن
رولبرینگ مخروطی ترکیبی شعاعی FAGرولبرینگ مخروطی ترکیبی شعاعی FAG

موجود
رولبرینگ اس کا اف مخروطی SKFرولبرینگ اس کا اف مخروطی SKF

موجود
رولبرینگ مخروطی ناچی NACHI ژاپنرولبرینگ مخروطی ناچی NACHI ژاپن

موجود
رولبرینگ مخروطی NSK ژاپنرولبرینگ مخروطی NSK ژاپن

موجود
رولبرینگ مخروطی INAرولبرینگ مخروطی INA

موجود

معادله تعیین قیمت رولبرینگ مخروطی

قیمت رولبرینگ مخروطی از یک تابع پیچیده دارای متغیر های بسیار برخی بصورت مستقیم و برخی بصورت معکوس و با ضرایب و توان های مختلفی تبعیت می کند. بدون تردید مانند دیگر انواع رولبرینگ های صنعتی سایز از مهمترین فاکتور ها در تعیین قیمت رولبرینگ مخروطی محسوب می شود چرا که با افزایش سایز وزن و به موازات آن میزان مواد فلزی و متریال مورد نیاز برای تولید رولبرینگ مخروطی افزایش پیدا کرده، نیاز به میزان بالاتری روان کننده، جعبه های بزرگتر برای بسته بندی و هزینه سنگین تر حمل و نقل و نیروی انسانی برای جابجایی رولبرینگ مخروطی را به دنبال خواهد داشت. دقت در تولید و درجه لقی از دیگر فاکتور های موثر بر قیمت رولبرینگ مخروطی محسوب می شوند.


جنس قفسه که می تواند فولادی و یا برنزی باشد و نوع روان کننده که می تواند روغنی و یا از پایه های متفاوتی از گریس با ماندگاری مختلف، انتقال حرارت مختلف و قابلیت های حرارتی متنوع باشد نیز بر قیمت رولبرینگ مخروطی تاثیر گذار می باشد. شاید در یک حالت کلی تر بتوان از برند تولید کننده که به تنهایی معرف تمامی فاکتور های کیفی بکار گرفته شده در تولید رولبرینگ مخروطی می باشد بعنوان یک فاکتور جایگزینی برای تمامی فاکتور های کیفی موثر بر قیمت رولبرینگ مخروطی نام برد. بعنوان مثال قیمت رولبرینگ مخروطی برند کویو KOYO ژاپن سری JM822049 تولید شده از متریال SUJ2 أارای تنسایل مقاومتی بسیار بالا و مقاومت سایشی مناسب دارای زاویه 30 درجه در بازار جهانی حدود 189 دلار آمریکا می باشد.

کاربری صنعتی و کد های پر کاربرد رولبرینگ مخروطی

رولبرینگ های مخروطی مخروطی از یک حلقه داخلی ، حلقه بیرونی و عناصر نورد مخروطی تشکیل شده است. رولبرینگ غلتکی مخروطی به لطف هندسه طراحی آنها می تواند بارهای ترکیبی (محوری و شعاعی) را تحمل کند. علاوه بر این ، این طراحی اجازه می دهد تا حرکت غلتک بدون غلتیدن غلتک از مسیر حلقه های بیرونی و داخلی باشد. زاویه تماس رولبرینگ غلتکی مخروطی در مسیرهای نورد متغیر است ، که در هر حالت نسبت بارگذاری محوری و شعاعی را خنثی می کند. در یک زاویه بزرگتر ، توانایی بیشتری برای مقاومت در برابر بارهای محوری. توانایی یک غلتک مخروطی برای قرار دادن عدم انطباق زاویه ای حلقه داخلی در رابطه با حلقه خارجی ، به چند دقیقه قوس محدود می شود. مانند سایر رولبرینگ ها ، به رولبرینگ غلتکی مخروطی باید حداقل بار داده شود ، خصوصاً در کاربردهای با سرعت بالا که نیروهای اینرسی و اصطکاک می توانند اثر مخربی بین غلتک ها و ریس رولبرینگ مخروطی داشته باشند.


رولبرینگ مخروطی در بسیاری از کاربردهای صنعتی استفاده می شود. برای راهنماهایی که باید بارهای زیادی را متحمل شوند ایده آل است. این ماده همچنین در کاربردهایی یافت می شود که بارهای شعاعی مهم هستند و سرعت چرخش نیز زیاد است. رولبرینگ مخروطی در بخشهایی مانند کشاورزی ، ساخت و ساز ، معدن ، موتورها و پروانه ها ضروری است. در سطح صنعتی ، کارخانه های تولید کاغذ ، کارخانه های سیمان و شرکت های نفتی نمونه هایی از محیط هایی هستند که در آن رولبرینگ ها مخروطی دیده می شوند.


Wuxi Spark Bearing Co.، Ltd (رولبرینگ Aka Spark) تامین کننده و تولید کننده رولبرینگ مخروطی یک مرحله ای است. همه محصولات دارای صلاحیت و دارای شرایط ISO 9001 هستند. در اینجا انواع محبوب رولبرینگ مخروطی وجود دارد: 86669/86100 ، 3578/3526 ، 32024X.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation