رولبرینگ کف گرد

رولبرینگ کف گردرولبرینگ کف گرد Thrust roller bearing که با بکارگیری طراحی های مختلف و ساچمه هایی باش کل های گوناگون طراحی و تولید می شود جزو رولبرینگ های خاص محسوب می شود. رولبرینگ کف گرد متشکل از ساچمه هایی است که بر روی یک قفسه واشر وانند تخت قرار گرفته اند و در برخی از طراحی ها در بیرون در یک طرف و یا دو طرف رولبرینگ کف گرد برای افزایش قابلیت بارگذاری و محافظت اتصال قفسه و ساچمه رولبرینگ کف گرد از رینگ هایی به شکل واشر نیز استفاده شده است. نوع اتصال رولبرینگ کف گرد بر روی محور هایی است که بصورت عمودی قرار می گیرند و از این رو نیرو ها و تنش های بالایی بر ساختار رولبرینگ کف گرد ناشی از وزن شافت و اتصالات شافت وارد می شود. گروه صنعتی رول صنعت زاگرس وارد کننده انواع رولبرینگ کف گرد در سایز های مختلف و با برند های مختلف می باشد.


اشکال مختلف ساچمه رولبرینگ کف گرد


رولبرینگ کف گرد یک دسته مهندسی از رولبرینگ ها می باشد که بیشتر به قابلیت های تعلیق و زاویه اتصال آن پرداخته و نوع و شکل ساچمه بکار رفته در ساختار رولبرینگ را شامل نمی شود. از این رو از انواع و اشکال مختلفی از ساچمه های فولادی در تولید رولبرینگ کف گرد استفاده می شود که مهمترین آنها ساچمه های استوانه ای در تولید رولبرینگ کف گرد استوانه ای، نیمه مخروطی، بشکه ای و سوزنی در ساختار رولبرینگ کف گرد سوزنی می باشد. در واقع بلبرینگ کف گرد نیز یک نوع رولبرینگ کف گرد است که در آن از ساچمه های گرد استفاده شده است. هری یک از انواع و طراحی های رولبرینگ کف گرد مشخصات مکانیکی متفاوتی از قابلیت تعلیق بار، درجه آزادی، انتقال حرارت و میزان اصطکاک را به همراه دارند. رول صنعت زاگرس ارائه دهنده مشاوره رایگان و استعلام قیمت رولبرینگ کف گرد با برند های مختلف در ایران می باشد.

مشخصات فنی رولبرینگ کف گرد

رولبرینگ کف گرد قابلیت بالایی در تعلیق بار های محوری یعنی بار هایی به موازات محوری متصل شونده دارد. این امر بدین معنا نیست که هیچ یک از انواع رولبرینگ کف گرد در برابر باهای عمودی بر روستای محور قابلیتی ندارند بلکه بسته به نوع طراحی بالاخص در رولبرینگ کف گرد مخروطی و یا طراحی هایی که در آنها رینگ رولبرینگ کف گرد بصورت لبه دار طراحی می شود تا اندازه ای نیز بار های عمود بر راستای محور تعلیق می شوند.

انواع رولبرینگ کف گرد در رول صنعت زاگرس

رولبرینگ کف گرد نیمه مخروطی

یکی از طراحی های مدرن و ایده آل برای رولبرینگ کف گرد با ساچمه های نیمه مخروطی می باشد. این نوع طراحی و بکارگیری ساچمه در رولبرینگ کف گرد مزایایی را نسبت به ساچمه های استوانه ای و یا سوزنی و مزایای رقابتی با رولبرینگ کف گرد با ساچمه بشکه ای دارد. رینگ بکار گرفته شده برای پوشش بیرونی رولبرینگ کف گرد با ساچمه نیمه مخروطی دارای طراحی ویژه ای بوده و ضخامت سطح رینگ متناسب با زاویه مخروط برای تماس سطحی مماسی با ساچمه و بر روی وتر یک مثلث طراحی شده است. از قابلیت های بسیار ایده آل رولبرینگ کف گرد با ساچمه نیمه مخروطی می توان به قابلیت تعلیق بار شعاعی در این طراحی از رولبرینگ اشاره نمود. میزان بار قابل تعلیق نیز در رولبرینگ کف گرد با ساچمه نیمه مخروطی به سبب تماس خطی که بین ساچمه ها و رینگ بیرونی وجود دارد قابل توجه می باشد که از مزایای دیگر آن محسوب می شود.

رولبرینگ کف گرد نیمه مخروطی

رولبرینگ کف گرد SKF اس کا اف

رولبرینگ کف گرد SKF اس کا اف SKF Thrust roller bearing به واسطه شکل هندسی ساچمه ها دارای درجه آزادی کمتری از بلبرینگ کف گرد می باشد اما سطح تماس گسترده تر بین رولر و رینگ که در مورد رولبرینگ کف گرد SKF در حالت ساچمه سوزنی و استوانه ای در بالاترین سطح و برای ساچمه های بشکه ای بالاتر از ساچمه کروی و کمتر از ساچمه استوانه ای است اتفاق می افتد. طراحی های مختلف با ترکیبات آلیاژی مختلفی برای رولبرینگ کف گرد SKF وجود دارد که در برخی انواع طراحی قفسه از جنس فولادی و در برخی دیگر قفسه های برنزی استفاده می شوند. سطح صیقلی بسیار بالا چه برای ساچمه ها و چه برای رینگ در کنار تلورانس بسیار کم ابعادی برای اجزای رولبرینگ کف گرد اس کا اف SKF محصول سوئد سبب افزایش دوام و طول عمر این رولبرینگ برای کاربری و اتصال بر روی انواع محور های عمودی شده است. گروه صنعتی رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع رولبرینگ استوانه ای با برند های اروپایی من جمله FAG در ایارن می باشد.

رولبرینگ کف گرد SKF اس کا اف

رولبرینگ کف گرد ناچی NACHI

رولبرینگ کف گرد ناچی NACHI Thrust roller bearing که اتصال آن در اصل برای محور هایی با راستای عمود بر افق صورت می پذیرد برای تحمل بار بسیار بالایی ناشی از اتصال شافت عمودی که خود دارای اتصالاتی وابسته است صورت می پذیرد. سطح مسطح و یکنواختی پراکندگی بار بر روی رولبرینگ کف گرد NACHI اینت قابلیت را فراهم می سازد تا با حداقل رسیدن تمرکز تنش و درگیری برابر ساچمه ها در تعلیق بار بر خلاف دیگر انواع رولبرینگ شعاعی که در آن تمرکز تنش بین ساچمه ها بصورت نا متوازنی صورت می پذیرد قابلیت بالایی از WLL را فراهم می آورد. تنسایل مقاومت کششی رولبرینگ کف گرد NACHI ناچی طبق استاندارد صنایع ژاپن در برخی موارد به بالای 1600 نیوتن بر میلیمتر مربع نیز می رسد و بصورت کلی رولبرینگ های تولید ژاپن چه برند ناچی NTN , NSK در هر نوعی من جمله رولبرینگ کف گرد دارای طول عمر کاری بسیار بالایی هستند. قیمت رقابتی رولبرینگ کف گرد ناچی با دیگر برند های ژاپنی و در مواردی کمتر از برند های آمریکایی و اروپایی تولید کننده می باشد.

رولبرینگ کف گرد ناچی NACHI
رولبرینگ TIMKEN آمریکا نوع کف گردرولبرینگ TIMKEN آمریکا نوع کف گرد

موجود
رولبرینگ کف گرد تک ردیف FAGرولبرینگ کف گرد تک ردیف FAG

موجود
رولبرینگ NTN ژاپن کف گرد محوریرولبرینگ NTN ژاپن کف گرد محوری

موجود
رولبرینگ کف گرد ان اس کا NSKرولبرینگ کف گرد ان اس کا NSK

موجود
رولبرینگ کف گرد کویو KOYOرولبرینگ کف گرد کویو KOYO

موجود

فاکتور های کیفی موثر بر قیمت رولبرینگ کف گرد

رولبرینگ های کف گرد من جمله انواع رولبرینگ صنعتی هستند که تحت بارگذاری های شدیدی از طرف شافت متصل شده قرار می گیرند و از این لحاظ کیفیت تولید و قابلیت بارگذاری که بصورت مستقیم به تنسایل مقاومت کششی و سختی سطحی نهایی سطح ساچمه ها و رینگ در ساختار رولبرینگ کف گرد در ارتباط است می باشند. قیمت رولبرینگ کف گرد بصورت معادل و همراستا با کیفیت تولید این رولبرینگ صنعتی بالا می رود و تابع فاکتور های بسیار متنوعی است. علاوه بر سختی سطحی و تنسایل که هر دو از کیفیت متریال اولیه بکار گرفته شده در ساختار رولبرینگ کف گرد و عملیات ویژه فراوری فلزات تاثیر می پذیرند، سایز رولبرینگ کف گرد که معرف میزان متریال بکار گرفته شده در این نوع رولبرینگ است نیز از دیگر فاکتور ها با ضریب بالا در معادله قیمت رولبرینگ کف گرد محسوب می شوند. برند تولید کننده رولبرینگ کف گرد که بالاتر از همه معیار ها معرف کیفیت متریال، دقت تولید، کیفیت روان کننده های بکار گرفته شده برای کاهش میزان سایش ساچمه ها و افزایش انتقال حرارت مناسب تر هستند نیز از فاکتور های بسیار تاثیر گذار بر قیمت رولبرینگ کف گرد محسوب می شود. بعنوان مثال قیمت رولبرینگ کف گرد NTN ژاپن با قطر داخلی 55 میلیمتر و قطر خارجی 90 میلیمتر دارای ارتفاع نهایی پشت تا پشت 25 میلیمتر در بازار جهانی حدود 65 دلار آمریکا می باشد. در مورد رولبرینگ کف گرد از نوع سوزنی و بدون رینگ های خارجی به سبب متریال کمتر بکار گرفته شده قیمت نیز کاهش چشم گیری خواهد داشت.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation