بلبرینگ شیار عمیق

بلبرینگ شیار عمیقبلبرینگ شیار عمیق Deep Groove Ball Bearing اولین و قدیمی ترین نوع بلبرینگ برای اتصال بر روی شافت ها در ماشین آلات صنعتی بوده است. بلبرینگ شیار عمیق که از آن برای اتصال بر روی شافت ها و محور های افقی استفاده می شود در واقع قابلیت تعلیق بار های شعاعی RADIAL LOAD را دارد. بلبرینگ شیار عمیق دارای سه بخش اصلی یعنی ساچمه های مدور که بعنوان قلب و بخش اصلی بلبرینگ در تبدیل حرکت لغزشی به حرکت غلطشی و کاهش میزان اصطکاک محسوب می شوند. ساچمه های کروی در داخل ساختمان بلبرینگ شیار عمیق بر روی قفسه ها CAGE نگهدارنده قرار می گیرند تا موقعیت مکانی آنها نسبت به یکدیگر تغییر نگند. از دو رینگ داخلی و خارجی نیز در دو طرف ساچمه ها در ساختار بلبرینگ شیار عمیق استفاده شده است.

مشخصات فنی بلبرینگ شیار عمیق

بلبرینگ شیار عمیق یک بلبرینگ شعاعی است بدین معنا که از داخل آن شافت افقی عبود کرده و برای تعلیق بار در راستای شعاعی در تمامی جهات و بدون قابلیت تعلیق بار محوری طراحی می شود. البته در برخی از انواع طراحی بلبرینگ شیار عمیق به سبب عمق زیادی که در قسمت رینگ ها در تماس با ساچمه طراحی می شود و یا در طراحی از یک لبه یا یقه برای رینگ ها استفاده می شود تا اندازه ای نیز قابلیت تعلیق بار محوری را پیدا می کند اما این قابلیت محدود می باشد و در صورت نیاز بصورت مشخص برای تعلیق بار محوری بجای بلبرینگ شیار عمیق می بایست از بلبرینگ تماس زاویه ای استفاده شود. بلبرینگ شیار عمیق با برند های مختلف در گروه صنعتی رول صنعت زاگرس وارد شده و برای انواع صنایع و ماشین آلات مانند بلبرینگ شیار عمیق معادن، ماشین آلات صنعتی راهسازی و کشاورزی، انواع جرثقیل و صنایع دیگر وارد می شود.

انواع بلبرینگ شیار عمیق در رول صنعت زاگرس

بلبرینگ شیار عمیق تک ردیف SKF

بلبرینگ شیار عمیق تک ردیف که شامل اغلب بلبرینگ ها از این نوع موجود در بازار نیز می شود دارای یک ردیف ساچمه های کروی بوده که در تماس با دو رینگ بیرونی و درونی که دارای شیار هایی منحنی برای حرکت ساچمه در داخل ساختمان بلبرینگ شیار عمیق می باشند تولید شده است. بلبرینگ شیار عمیق SKF که از تکنولوژی بسیار دقیق و ایده آل اروپا در صنعت چه در مرحله فراوری فلزات و ایجاد ترکیبات مناسب در تولید بلبرینگ شیار عمیق به منظور بالا بردن مقاومت در برابر سایش و تنش ها و چه در زمینه تولید با دقت بالا و چه در مراحل تست و ارزیابی بلبرینگ شیار عمیق می باشد. بلبرینگ SKF که برندی شناخته شده در سطح دنیا می باشد دارای قیمت نسبتا بالایی بالاخص در مقایسه با قیمت بلبرینگ شیار عمیق برند های چینی می باشد. این بلبرینگ بصورت روان کاری شده کامل و در بسته بندی های مخصوص SKF به رنگ آبی عرضه می شود.

بلبرینگ شیار عمیق تک ردیف SKF

بلبرینگ شیار عمیق FAG آلمان

بلبرینگ شیار عمیق FAG محصولی منحصر به فرد از کشور آلمان می باشد که در بسیاری از صنایع سنگین از آن استفاده می شود. دقت طراحی و تولید بلبرینگ شیار عمیق FAG اف آ گ به اندازه ای است که بر روی بسیاری از ماشین آلات نظامی مانند تانک ها و ماشین آلات و سازه های هوایی و فضایی مانند هواپیما ها و پهباد ها نیز از این بلبرینگ شیار عمیق استفاده می شود. مشخصات مکانیکی بسیار ایده آل شامل تنسایل مقاومتی بالا، سختی سطحی مناسب در کنار مشخصات روانکاری با بالاترین کیفیت روان کننده ها از مشخصات اصلی بلبرینگ شیار عمیق FAG اف آ گ محسوب می شود. سایز های مختلف و میلیمتری بلبرینگ FAG از نوع شیار عمیق که طبق استاندارد DIN آلمان نیز تولید می شوند در سایز های کوچک برای سازه های پزشکی و ابزار دقیق، در سایز های متوسط برای انواع ماشین آلات صنعتی و حتی خودرو در سایز های بزرگ بر روی سازه های دریایی و معدنی مورد استفاه قرار می گیرند.

بلبرینگ شیار عمیق FAG آلمان

بلبرینگ شیار عمیق NACHI

بلبرینگ شیار عمیق ناچی NACHI محصول کشور ژاپن می باشد که اغلب با سایز های میلیمتری روانه بازار می شود. بلبرینگ شیار عمیق ناچی NACHI را می توان بصورت غلاف دار و بدون غلاف خریداری نمود که مورد غلاف دار برای جلوگیری از ورود گرد و غبار و رسوب با روان کننده دارای غلاف های بیرونی از جنس پلاستیکی و یا فلزی می باشد. بلبرینگ ناچی NACHI که در بسته بندی های آبی تیره و با برند قرمز ناچی عرضه می شود از آلیاژ های بسیار ایده آل فولادی و استاندارد SUJ2 که در بسیاری از برند های بلبرینگ تولید ژاپن استفاده می شود تولید می شود. از عناصر فعال و قدرتمند فلزی در فراوری و تولید بلبرینگ شیار عمیق ناچی NACHI استفاده شده است که منجر به طول عمر بالا، مقاومت سایشی مناسب و انتقال حرارت ایده آل این بلبرین ها می شود.

بلبرینگ شیار عمیق NACHI
بلبرینگ شیار عمیق NTNبلبرینگ شیار عمیق NTN

موجود
بلبرینگ شیار عمیق آمریکایی تیمکن TIMKENبلبرینگ شیار عمیق آمریکایی تیمکن TIMKEN

موجود
بلبرینگ شیار عمیق NSK ان اس کابلبرینگ شیار عمیق NSK ان اس کا

در حال تولید
بلبرینگ شیار عمیق کویو KOYOبلبرینگ شیار عمیق کویو KOYO

موجود

قیمت بلبرینگ شیار عمیق

از آنجایی که بلبرینگ های شیار عمیق در دسته پر رقابت ترین نوع بلبرینگ در سطح جهانی قرار دارند، مصرف عمده در صنایع سبک و سنگین از بلبرینگ شیار عمیق که حتی نمونه هایی از آنها در بخش های مختلف خودرو مانند چرخ و گیربکس خودرو نیز مورد استفاده قرار می گیرد سبب افزایش در رقابت قیمت بلبرینگ شیار عمیق نیز در بین برند های مختلف شده است. بدیهی است قیمت بلبرینگ شیار عمیق برند های اروپایی چند پله بالاتر از قیمت بلبرینگ شیار عمیق تولید برند های چینی و در رده و رقابت با برند های ژاپنی قرار داشته باشد. بعنوان مثال قیمت بلبرینگ شیار عمیق SKF اس کا اف محصول کشور سوئد و مطابق با استاندارد های کشور اروپا دارای شیلد فلزی خارجی برای جلوگیری از ورود ذرات نا خاسته و کاهش راندمان کاری روان کننده می شود با قطر داخلی 35 میلیمتر، قطر خارجی 72 میلیمتر و ضخامت 17 میلیمتر حدود 32 دلار آمریکا می باشد. این قیمت نسبتا بالا که شاید برای نمونه های چینی از همین سایز بلبرینگ شیار عمیق حدود 17 الی 20 دلار می باشد تا اندازه زیادی متناسب با متریال ویژه بکار رفته در تولید که از فاکتور های اصلی قیمت بلبرینگ شیار عمیق محسوب می شود می باشد. رول صنعت زاگرس ارائه مناسب ترین قیمت بلبرینگ شیار عمیق برند های اروپایی، آمریکایی و آسیایی در ایران است.

روان کننده ها در بلبرینگ شیار عمیق

در مورد بلبرینگ شیار عمیق به سبب شکل قرارگیری ساچمه های کروی بر روی قفسه بلبرینگ که هر یک در ارتفاعی متفاوت بر روی محیط یک دایره قفسه قرار گرفته اند جلوگیری از روان شدن روان کننده که می تواند سبب بالا رفتن دمای کاری بلبرینگ شیار عمیق شود و طول عمر را کاهش چشمگیری دهد دارای اهمیت بسیار بالایی است. علاوه بر این بر خلاف بلبرینگ کف گرد که در آن از یک رینگ در بالا و پایین استفاده می شود که بگونه ای نقش نگهدارنده را برای روان کننده نیز ایفا می کند که مانع از ریزش یا جریان روغن، گریس و یا روان کننده می شود این مشخصه در مورد بلبرینگ شیار عمیق صدق نمی کند. از این رو در اغلب موارد برای روان کاری بلبرینگ شیار عمیق از یکی از انوع گریس استفاده می شود. در قطر های پایین از بلبرینگ کف گرد اغلب دمای بالاتر بر اثر سرعت خطی بالاتری که بوجود می آید پدیدار می شود که در این موارد ترجیح به استفاده از گریس هایی مانند گریس سدیم، پتاسیم و یا گریس های نسوز می باشد.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation