بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیمبلبرینگ خود تنظیم Self align ball bearing یکی از جدیدترین انواع بلبرینگ با قابلیت های بسیار بالا می باشد. بلبرینگ خود تنظیم به سبب تکنولوژی بالا و ارتفاع بلند تر قفسه و طبیعتا تعداد بالاتر ساچمه دارای قیمت بالاتری نسبت به دیگر انواع بلبرینگ صنعتی می باشد. بلبرینگ خود تنظیم در واقع برای بر طرف نمودن ضعف دیگر انواع بلبرینگ های شعاعی که تحت تاثیر عدم اتصال در زاویه صحیح و یا تغییرات زاویه اتصال محور ها دچار آسیب شده و بطور متقابل به دیگر اجزای سیستم نیز آسیب می رساندند طراحی شده است. اتصال رینگ بیرونی در ساختار بلبرینگ خود تنظیم بگونه ای است که قابلیت تنظیم زاویه اتصال را هر چند به میزان کم تا 7 درجه بوجود آورده و رینگ بیرونی بصورت آزاد بر روی سطح ساچمه ها که در دو ردیف بصورت زیگزاگی طراحی شده اند حرکت می کند. شرکت رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده بلبرینگ خود تنظیم در سایز های مختلف و با برند های مختلف در ایران می باشد.

مشخصات فنی بلبرینگ خود تنظیم

بلبرینگ خود تنظیم نیاز به تکنولوژی بالایی در تولید شده و از این رو اغلب با برند های معتبر در تولید و عرضه می شود. طراحی رینگ بلبرینگ خود تنظیم و نحوه قرار گیری ساچمه ها بر روی قفسه بگونه ای که تماس به خوبی بین ساچمه و رینگ حفظ شده و رینگ قابلیت تنظیم زاویه اتصال را داشته باشد. قیمت بلبرینگ خود تنظیم نه تنها تحت تاثیر تکنولوژی و دقت بالا در تولید بلکه به سبب وزن بالاتر و متریال بیشتری که در تولید آن چه در تولید رینگ و قفسه با ارتفاع بالاتر و چه در بکارگیری دو ردیف ساچمه در ساختار بالاتر از قیمت بلبرینگ های شعاعی دیگر می باشد. تماس رینگ بیرونی بر روی ساچمه های بلبرینگ خود تنظیم در هر لحظه می تواند هم با هر دو ردیف ساچمه و یا با یکی از ریدف های جلو یا عقب در حالت زاویه دار بر قرار باشد. رول صنعت زاگرس استعلام قیمت بلبرینگ خود تنظیم با مناسب ترین قیمت و با برند های معتبر جهانی.

انواع بلبرینگ خود تنظیم در رول صنعت زاگرس

بلبرینگ خود تنظیم NTN ان تی ان

بلبرینگ خود تنظیم NTN ان تی ان که با سایز ها و ابعاد میلیمتری تولید می شود از تولیدات بسیار با کیفیت برند NTN و محصول کشور ژاپن می باشد. این بلبرینگ خود تنظیم که از آلیاژ SUJ2 فولادی که آلیاژ استاندارد کشور ژاپن در تولید بلبرینگ و رولبرینگ محسوب می شود تولید شده دارای مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده و سختی سطحی این بلبرینگ خود تنظیم دارای میزان حداقلی 60 راکول می باشد. NTN Self align ball bearing بلبرینگ خود تنظیم که اتصال آن بر روی محور های افقی صورت می پذیرد قابلیت تنظیم زاویه اتصال و مطابقت زاویه در صورت خروج از محور تا زاویه 6 الی 7 درجه را دارد. قیمت بلبرینگ خود تنظیم NTN ان تی ان به سبب تکنولوژی بالا نسبت به قیمت بلبرینگ های چینی بالاتر می باشد و اغلب در بازار با ابعاد میلیمتری بکار گرفته شده است.

بلبرینگ خود تنظیم NTN ان تی ان

بلبرینگ خود تنظیم FAG اف آ گ

بلبرینگ خود تنظیم FAG FAG self align ball bearing با طراحی بسیار دقیق و درجه لقی نسبتا کمی تولید می شود. قابلیت های بسیار بالای این بلبرینگ نه تنها به واسطه قابلیت تنظیم زاویه اتصال و حرکت نسبی رینگ های داخلی و خارجی در ساختار این بلبرینگ خود تنظیم بلکه به واسطه طراحی دقیق ابعادی ساچمه و انحنای شعاعی رینگ ها می باشد. متریال ویژه بکار گرفته شده در تولید بلبرینگ خود تنظیم FAG که متشکل از قفسه ای با ارتفاع بلند و جای دهنده ردیف های موازی و البته زیگزاگی ساچمه های مدور بصورت غوطه ور در قفسه می باشد. تعلیق بالا، وزن سنگین و ارتفاع بلند از دیگر ویژگی های بلبرینگ خود تنظیم FAG محسوب می شود. گروه صنعتی رول صنعت زاگرس استعلام قیمت بلبرینگ خود تنظیم اف آ گ آلمان با ابعاد مختلف مطابق با استاندارد DIN آلمان در ایران می باشد. اف آ گ

بلبرینگ خود تنظیم FAG اف آ گ

بلبرینگ خود تنظیم NSK ان تی ان

بلبرینگ خود تنظیم NSK ان تی ان NSK Self align bearing محصولی از کشور ژاپن می باشد که یکی از ایده آل ترین و با دوام ترین نوع بلبرینگ شعاعی برای اتصال بر روی محورهایی با ارتعاشات بالا و تحت نیروهای گشتاور و گریز از مرکز بالا می باشد. بلبرینگ خود تنظیم NSK با استاندارد های میلیمتری تولید می شود و اغلب از ترکیبات آلیاژی فولادی با کد SUJ2 که توسط کشور ژاپن معرفی می شود و یا با ترکیبات آلیاژی مشابه جهت افزایش کاربری مفید که بیشتر در گرو طول عمر مفید ساچمه ها، عدم سایش ساچمه و رینگ بلبرینگ خود تنظیم، حفظ و عدم ساختگی روان کننده ها شامل گریس و زوغن، عدم زنگ زدگی سطحی بلبرینگ و مواردی مشابه می شود. بلبرینگ خود تنظیم NSK همچنین با بکارگیری روان کننده هایی با قابلیت های بسیار بالا و مقاوم در برابر حرارت و حافظ موقعیت مکانیکی در روانکاری مورد استفاده قرار می گیرد که به افزایش دوام بلبرینگ خود تنظیم کمک شایانی می کند.

بلبرینگ خود تنظیم NSK ان تی ان
بلبرینگ خود تنظیم ناچی NACHIبلبرینگ خود تنظیم ناچی NACHI

موجود
بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKENبلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN

موجود
بلبرینگ خود تنظیم SKF اس کا اف سوئدبلبرینگ خود تنظیم SKF اس کا اف سوئد

موجود
بلبرینگ خود تنظیم KOYO ژاپنبلبرینگ خود تنظیم KOYO ژاپن

موجود

فاکتور های موثر بر قیمت بلبرینگ خود تنظیم

در کل تکنولوژی بسیار بالای بکار رفته در طراحی اجزای بلبرینگ خود تنظیم به خود خود سبب بالا رفتن قیمت بلبرینگ خود تنظیم می شود بگونه ای که در طراحی می بایست حدفاصل بین رینگ بیرونی با سطح یک ردیف و یا هر دو ردیف ساچمه های متصل بصورت همزمان بصورت مماسی برقرار شود. علاوه بر طراحی دقیق استفاده از دو ردیف ساچمه در تمامی طراحی های انواع بلبرینگ خود تنظیم نیاز به تعداد ساچمه بالاتر داشته و برای قرارگیری ساچمه ها در ساختار بلبرینگ خود تنظیم نیاز به یک قفسه نگهدارنده با ارفاع بالاتر و به دنبال آن رینگ های داخلی و خارجی با ارتفاع بیشتر می باشد که در نهایت منجر به استفاده از میزان متریال بیشتر و افزایش چشم گیر قیمت بلبرینگ خود تنظیم می شود. جنس ها و متریال های مختلفی در تولید قفسه در ساختار بلبرینگ خود تنظیم بکار گرفته می شوند که بر حسب جنس ها قیمت گذاری بر روی انواع بلبرینگ خود تنظیم نیز متفاوت می باشد. علاوه بر تمامی این فاکتور ها که با ضریب بالایی در معادله تعییت قیمت بلبرینگ خود تنظیم وارد می شوند برند تولید کننده نیز که نشانی از طول عمر و کارایی بلبرینگ می باشد نیز از دیگر فاکتور ها با توان بالا در معاله تعیین قیمت بلبرینگ خود تنظیم محسوب می شود. بعنوان مثال قیمت بلبرینگ خود تنظیم اس کا اف SKF سوئد دارای قفسه از جنس پلی آمید یا قطر داخلی 30 میلیمتر و قطر خارجی 62 میلیمتر و دارای ارتفاع 16 میلیمتر در بازار جهانی حدود 42 دلار آمریکا می باشد.

نسبت سرعت زاویه ای بلبرینگ خود تنظیم به قطر داخلی

یکی از فاکتور های مهم در انتخاب انواع بلبرینگ من جمله بلبرینگ خود تنظیم حداکثر سرعت زاویه ای اعمال شده می باشد. در مورد برخی از ماشین آلات صنعتی که قبل از بکارگیری گیربکس دارای محور های دوار مرکزی هستند مانند الکتروموتور ها سرعت دورانی بسیار بالا بوده و انتخاب بلبرینگ چه از نوع خود تنظیم و چه از نوع دیگر حتما می بایست با در نظر گرفتن حداکثر سرعت زاویه ای مجاز بلبرینگ صورت پذیرد. سرعت دورانی یا زاویه ای Rotational speed برای تمامی انواع بلبرینگ ها با قطر داخلی بلبرینگ نسبت معکوس دارد بدین معنا که با بالا رفتن قطر داخلی بلبرینگ خود تنظیم سرعت دورانی مجاز نیز در آن کاهش می یابد. این کاهش سرعت مجاز گردشی بصورت لگاریتمی صورت می پذیرد و با بالا رفتن این قطر از حدی مشخص سرعت دورانی با شناب بالایی کاهش می یابد. بعنوان مثال برای بلبرینگ SKF از نوع خود تنظیم در قطر داخلی 6 میلیمتر دارای سرعت دورانی مجاز تا 45000 دور در دقیقه r/min بوده که با بالا رفتن قطر داخلی و رسیدن به قطر داخلی 14 میلیمتر به سرعت دورانی مجاز 32000 دور و در حداکثر قطر داخلی بلبرینگ خود تنظیم SKF که برابر با 240 میلیمتر می باشد حداکثر سرعت مجاز 2200 دور در دقیقه را دارد.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation