بلبرینگ NTN ان تی ان (NTN Bearing)

بلبرینگ NTN ان تی انبلبرینگ NTN ان تی ان یکی دیگر از برند های بسیار محبوب ژاپنی و تولید کننده انواع بلبرینگ و رولبرینگ صنعتی می باشد. بلبرینگ NTN ان تی ان دارای بروشوری بسیار کامل با گستردگی بسیار بالا و در بر گیرنده سطح وسیعی از نیاز ماشین آلات صنعتی از استاندارد های اینچی و میلیمتری می باشد که در یک مجموعه بسیار دقیق و کاتالوگی مدون با مشخصات مکانیکی دقیق قید شده اند. طول عمر مفید کاری بلبرینگ NTN ان تی ان مانند بسیاری دیگر از بلبرینگ های صنعتی تولیدی کشور ژاپن سبب محبوبیت بسیار بالای این برند صنعتی شده است. بلبرینگ NTN ان تی ان که آماده اتصال بر روی محور های ماشین آلات بصورت روان کاری شده و در بسته بندی های کاغذی به رنگ آبی روشن با برند سفید رنگ NTN در بازار عرضه می شود دارای استاندارد صنایع کشور ژاپن و مورد تایید تمامی استاندارد های اروپایی و آمریکایی شامل BV , GL , ASME و استاندارد های کیفی دیگر می باشد. بلبرینگ NTN در انواع مختلفی شامل بلبرینگ کف گرد NTN ، بلبرینگ شیار عمیق NTN با بیشترین سطح کاربری در اتصالات ماشین آلات، بلبرینگ خود تنظیم NTN با قابلیت تنظیم زاویه اتصال و کاهش ضربه در سیستم و بلبرینگ تماس زاویه ای با قابلیت های بسیار بالا در تعلیق بار های ترکیبی تولید و عرضه می شود.

مشخصات کیفی و متریال بلبرینگ ان تی ان NTN

رولبرینگ و بلبرینگ NTN که از متریال و آلیاژ فولادی SUJ2 در تولید استفاده می کند در وهله اول به سبب ترکیب آلیاژی بسیار ایده آل و در وهله دوم به سبب تکنولوژی بسیار بالای برند NTN در افزایش قابلیت های مکانیکی و شیمیایی این آلیاژ فلزی چه از لحاظ قابلیت تحمل بار زیاد، قابلیت تحمل سایش بالا، مقاومت های حرارتی و ختی زنگ زدگی در تماس با ترکیبات و مواد خورنده صنعتی تولید می شود. تنسایل مقاومت کششی و فشاری بلبرینگ NTN ان تی ان بسیار بالا و در مواردی به بالاتر از 1500 نیوتن بر میلیمتر مربع N/mm2 می رسد که فاکتوری برای افزایش قابلیت بار وزنی بر پیکر بلبرینگ NTN محسوب می شود. سختی سطحی نیز که عاملی برای افزایش طول عمر اجزا شامل ساچمه و رینگ های بلبرینگ NTN می باشد در این برند صنعتی بسیار بالا و در مواردی از 60 راکول نیز فراتر می رود که هر دو عامل در کنار هم سبب افزایش قابلیت های مکانیکی بلبرینگ ان تی ان می شود. قابلیت های شیمیایی مانند مقاومت در برابر خوردگی نیز بسته به نوع تولید و گاهی آبکاری های ویژه سطحی در بلبرینگ NTN بالا می رود.

بلبرینگ کف گرد NTN

بلبرینگ کف گرد NTN Thrust ball bearing که دارای موقعیت ارتفاعی برابری برای تمامی ساچمه ها در ساختار بلبرینگ می باشد یک بلبرینگ تمام محوری می باشد. بلبرینگ کف گرد NTN در واقع نقش یک نشیمنگاه را برای شافت ها ایفا می کند و از این رو بخش عمده ای از وین محور و اتصالات وابسته به محور بر روی پیکر این بلبرینگ کف گرد وارد می آید. بلبرینگ کف گرد NTN برای تحمل میزان بالایی از بار و تنش اعمالی و اغلب برای سرعت های زاویه ای اندک تر نسبت به بلبینگ شیار عمیق طراحی می شود. متریال بکار گرفته شده از آلیاژ های فولادی با ترکیباتی استحکام و ثبات دهنده می باشد که منجر به افزایش مقاومت سایشی و تنسایل مقاومتی بلبرینگ کف گرد NTN برای عملکرد در مدت زمان بالاتر و با حداقل سایش است. نوع روان کننده بکار گرفته شده در این ساختار بلبرینگ کف گرد NTN می تواند به سبب شکل هندسی و طراحی نگهدارنده رینگ ها و قفسه در ساختار بلبرینگ کف گرد NTN بصورت روغن و یا گریس بر حسب سایز و سرعت زاویه ای تغییر کند.

بلبرینگ کف گرد NTN

بلبرینگ شیار عمیق ان تی ان NTN

بلبرینگ شیار عمیق ان تی ان NTN deep groove ball bearing :ه هم بصورت باز از اطراح و هم بصورت پوشیده و مهار شده در اطراف عرضه می شود دارای قابلیت های بارگیری بالایی است. تماس بین ساچمه و رینگدر ساختار این بلبرینگ شیار عمیق در اصل بصورت نقطه ای اما با تعلیق خطی است بدین معنا که به سبب وجود شیار در داخل رینگ های داخلی و خاجی بلبرینگ شیار عمیق ان تی ان NTN ساچمه بصورت نیمه خطی با رینگ تماس پیدا کرده که سبب تعلیق بهتر بار می شود اما تمرکز تنش در منتهی علیه پایینی و در نقاط اکسترمم تماس ساچمه با رینگ صورت می پذیرد. نوع طراحی بلبرینگ شیار عمیق ان تی ان NTN می تواند شرایطی برای تعلیق میزان اندکی از بار محوری را نیز فراهم آورد که بسته به ایجاد و یا عدم ایجاد لبه بر روی رینگ ها در ساختار این بلبرینگ می باشد. سایز ساچمه و نعداد ساچمه در ساختمان بلبرینگ شیار عمیق ان تی ان NTN نسبت عکس داشته و بسته به نوع طراحی می تواند تفاوت هایی داشته باشد.

بلبرینگ شیار عمیق ان تی ان NTN

بلبرینگ Angular ان تی ان NTN

بلبرینگ Angular ان تی ان NTN نوعی بسیار مناسب از بلبرینگ برای اتصال بر روی محور های افقی بالاخص محورهایی است که در ماشین آلات مکانیکی دینامیک با سرعن زاویه ای بسیار بالا در حرکت هستند. نوع قرار گیری و طراحی خاص این بلبرینگ ان تی ان NTN این قابلیت را فراهم می آورد تا تمامی جهات بار وارده از نوع شعاعی را تعلیق نماید. با توجه به اینکه اینرسی دورانی بالا و گریز از مرکز گاهی شرایط را برای بار های محوری نیز فراهم می آورد از این بلبرینگ تماس زاویه ای بر روی شافت های سرعت بالا استفاده بسیاری می شود. قابلیت تعلیق بار محوری و شعاعی بسته به نوع طراحی بلبرینگ Angular ان تی ان NTN می تواند متفاوت باشد و برای بار های محوری بزرگتر می بایست زاویه با افق بیشتری در طراحی بلبرینگ تماس زاویه ای لحاظ گردد. شرکت رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع بلبرینگ تماس زاویه ای Angular در سایز های مختلف در ایران می باشد.

بلبرینگ Angular ان تی ان NTN

بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع خود تنظیم

بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع خود تنظیم Self aligning bearing با متریال های مختلفی در قسمت قفسه نگهدارنده ساچمه تولید می شود که گاهی حتی از جنس پلی آمید نیز می تواند باشد. نوع اتصال و تماس رینگ با ساچمه ها در ساختار بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع خود تنظیم بصورت مماسی قالب بر روی یکی و یا هر دو ردیف بر حسب زاویه اتصال صورت می پذیرد. بطور عمومی کاربری بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع خود تنظیم خاص بوده و با توجه به هزینه بالا، وزن بالاتر و حجم بیشتری که اشغال می کند اغلب بر روی شافت هایی اتصال پیدا می کند که دارای اینرسی حرکتی بالاتر و به دنبال آن امکان گریز از مرکز بالاتری برای شافت آنها وجود دارد. بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع خود تنظیم در قسمت ساچمه، رینگ های داخلی و خارجی از آلیاژ های سخت فولادی تولید می شود که مقاومت بالایی را در برابر بارگذاری بالاخص در سرعت های زاویه ای بالا به همراه داشته باشند. رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع بلبرینگ خود تنظیم در سایز های مختلف برای اتصال بر روی انواع شافت می باشد.

بلبرینگ ان تی ان NTN از نوع خود تنظیم

رولبرینگ کف گرد با ساچمه مخروطی NTN ان تی ان

رولبرینگکف گرد اغلب با یکی از انواع ساچمه های استوانه ای، بشکه ای و یا سوزنی تولید می شود. اما در مواردی از طراحی هایی استفاده می شود که در آنها از ساچمه های نیمه مخروطی استفاده شده است که در این نوع طراحی شکل رینگ نیز دارای طراحی منحصر به فردی است. سطح مقطع برش رینگ رولبرینگ کف گرد نیمه مخروطی با برند NTN دارای شکل نیمه مخروطی داشته یعنی ضخامت این رینگ در طول شعاعی تفاوت خواهد داشت. آزادی حرکتی بیشتر و سایش سطحی کمتر بین رینگ رولبرینگ کف گرد NTN ان تی ان و ساچمه ها از مشخصات اصلی این نوع رولبرینگ محسوب می شود. مانند دیگر انواع بلبرینگ NTN ان تی ان این رولبرینگ نیز بر حسب سایزی که دارد از انواع مختلفی روان کننده بالاخص گریس ها استفاده می کند.

رولبرینگ کف گرد با ساچمه مخروطی NTN ان تی ان

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation