بلبرینگ FAG (FAG Bearing)

بلبرینگ FAGبلبرینگ FAG اف آ گ که می توان آن را در بسته بندی های قرمز رنگ بصورت روان کاری شده و کاملا آماده برای اتصال بر روی ماشین آلات یافت تولید کمپانی معظم شوفلر آلمان می باشد. رولبرینگ و بلبرینگ FAG اف آ گ که طبق استاندارد DIN کش.ر آلمان تولید می شود از متریال 100Cr6 در تولید استفاده می کند که متریالی بسیار مستحکم برای تولید قطعات فولادی صنعتی و مورد تایید اداره استاندارد کشور آلمان می باشد. رولبرینگ و بلبرینگ FAG را می توان در سایز های مختلف اغلب با استاندارد ابعادی میلیمتری در صنایع یافت و بر روی انواع ماشین آلات دینامیک و استاتیک صنعتی که دارای محور هایی دوار در هر زاویه ای هستند مورد استفاده قرار داد. بلبرینگ FAG برای اتصال بر روی شافت های افقی که شامل اغلب محور ها و شافت های صنعتی می باشد در سه شکل بلبرینگ شیار عمیق FAG ، بلبرینگ خود تنظیم FAG و بلبرینگ تماس زاویه ای FAG اف آ گ تولید می شود. برای اتصال بر روی شافت های عمود بر سطح نیز از بلبرینگ کف گرد FAG استفاده می شود.

مشخصات مکانیکی بلبرینگ اف آ گ FAG آلمان

زمانی که صحبت از مشخصات مکانیکی بلبرینگ ها می شود برخی از مولفه های مکانیکی از اهمیت بالاتری برخوردار بوده و بسته به نوع کاربری می تواند فاکتور ها متفاوت باشد. بعنوان مثال مشخصات مکانیکی بلبرینگ مورد استفاده در صنایع هوا فضا شامل فاکتور هایی چون دقت، درجه لقی و وزن بلبرینگ نیز می شود که در کاربری های ساده ملاک محسوب نمی شوند. بلبرینگ FAG اف آ گ برای تمامی انواع کاربری دارای محصولاتی با کیفیت بسیار بالا می باشد بگونه ای که بر روی اغلب سازه های نظامی و هوایی کشور آلمان که در واقع در بالاترین سطح کیفی نیز در دنیا مطرح است از بلبرینگ FAG استفاده شده است. تنسایل مقاومتی بسیار بالا که در مواردی به بالاتر از 1600 N/mm2 می رسد و سبب افزایش قابلیت بارگذاری برای رولبرینگ و بلبرینگ FAG نیز محسوب می شود در کنار سختی سطحی بسیار بالا که در مواردی به بالاتر از 65 راکول می رسد از مشخصات اصلی بلبرینگ FAG محسوب می شود.

بلبرینگ Deep groove FAG

بلبرینگ Deep groove FAG در واقع با توجه به استفاده بسیار گسترده بر روی شافت های عمومی ماشین آلات با سایز های استاندارد در میان عمومی ترین نوع بلبرینگ های صنعتی قرار می گیرد. بلبرینگ شیار عمیق FAG اف آ گ که در آن ساچمه ها در داخل شیار هایی که در قسمت داخلی رینگ ها تعبیه شده اند حرکت می کنند که بصورت یک ریل برای حرکت ساچمه طراحی می شود. این امر سبب می شود قابلیت عملکرد بلبرینگ اف آ گ FAG از نوع شیار عمیق حتی در سرعت های زاویه ای بالا نیز حفظ شود. در برخی از طراحی های بلبرینگ FAG اف آ گ از نوع شیار عمیق برای جلوگیری از ورود گرد و خاک و ذرات معلق که در محیط های کارگاهی و ماشین آلات بسیار گسترده هستند از شیلد های بیرونی از جنس پلاستیکی و یا فلزی در قسمت بیرونی بلبرینگ شیار عمیق FAG استفاده می شود.

بلبرینگ Deep groove FAG

بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG

بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG Thrust ball bearing از اتصالات اصلی شافت های محوری محسوب می شود که بار بسیار زیادی را بر پیکر بلبرینگ وارد می کنند. بطور کلی از ویژگی های بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG قابلیت تعلیق میزان زیادی از بار می باشد که به واسطه انتقال وزنی و نیرو ها و تنش های اعمالی از سمت شافت بر پیکر رولبرینگ و بلبرینگ وارد می آید. متریال های ویژه بکار گرفته شده و عملیات بسیار دقیق و پیچیده حرارتی اعمال شده بر روی بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG که بر طبق استاندارد های جهانی آلمانی ایجاد می شود و دارای درجه لقی و استاندارد های بسیار دقیقی تولید شده است. بر خلاف رولبرینگ کف گرد بالاخص در نوع سوزنی بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG همراه با رینگ های نگهدارنده خارجی در دو سمت ساچمه های این بلبرینگ های کف گرد قرار می گیرند. بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG از سایز های ریز تر تا سایز های بزرگتر با قابلیت سرعت زاویه ای کمتر تولید می شود.

بلبرینگ کف گرد اف آ گ FAG

بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ

بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ angular contact ball bearing بدون تردید با بکارگیری استاندارد صنایع آلمان که نه تنها یکی از قدرتمند ترین کشور های صنعتی بلکه تبیین کننده بسیاری از استاندارد های تولید انواع بلبرینگ در دنیا محسوب می شود می باشد. بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ بگونه ای طراحی می شود که با اعمال تنش و نیرو قابلیت تجزیه نیرو های اعمالی به دو مولفه در دو راستای عمود X , Y را داشته و در راستای Y به تعلیق تمامی انواع بار با تمامی زوایای اعمالی و در راستای X به تعلیق نیرو در یک جهت می پردازد. در داخل ساختار درونی بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ اغلب از تعداد زیادی ساچمه گرد استفاده می شود که در داخل قفسه محصور شده اند و طراحی قفسه این بلبرینگ تماس زاویه ای با برند FAG اغلب بصورت مورب و از جنس برنزی می باشد که این شکل مورب خود موجبات تجزیه نیروی وارد بر بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ را فراهم می آورد. از آنجایی که بلبرینگ تماس زاویه ای در اصل برای تعلیق میزان بالایی از سرعت زاویه ای بکار گرفته می شود استفاده از روان کننده با قابلیت حرارتی بالا در ساختار بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ از اهمیت ویژه ای در افزایش طول عمر این قطعه صنعتی دارد.

بلبرینگ FAG تماس زاویه ای اف آ گ

بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG

بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG Self Align Ball Bearing در واقع در سایز برابر جزو سنگین ترین و پر متریال ترین نوع بلبرینگ محسوب می شود کخ از یک قفسه مرتفع با دو ردیف ساچمه در ساختار استفاده می کند. نوع اتصال بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG شعاعی است و تنها برای محور های افقی قابل استفاده می باشد. در تولید بلبرینگ خود تنظیم بطور کلی طراحی بسیار دقیق رینگ ها، قفسه و ساچمه ها با حداقل تلورانس ممکن می تواند بصورت چشم گیری در طول عمر کاری و راندمان بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG نقش موثری داشته باشد و از این رو اغلب بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG که یک برند معتبر آلمانی می باشد در کنار چند برند معتبر اروپایی و آمریکایی در این کاربری از بلبرینگ ارجحیت داده می شوند. تماس بین رینگ و ساچمه در ساختار بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG می تواند بصورت درگیر با یک ردیف در صورت وجود زاویه بین اتصال بلبرینگ و شافت و یا بصورت مماسی و درگیری هر دو ردیف ساچمه در ساختار بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG در صورت تعلیق بی زاویه بار باشد. رول صنعت زاگرس عرضه کننده انواع بلبرینگ FAG اف آ گ آلمان در ایران می باشد.

بلبرینگ اف آ گ خود تنظیم FAG

رولبرینگ مخروطی اف آ گ FAG

برند اف آ گ FAG آلمان یکی از پیشگامان تولید رولبرینگ مخروطی Tapered roller bearing در دنیا می باشد. این محصولات با درجه لقی های متفاوتی برای کاربری های صنعتی عمومی و صنایع نظامی و هوافشا تولید می شود. قرارگیری ساچمه بصورت زاویه دار بر روی قفسه نگهدارنده در ساختار رولبرینگ مخروطی که زاویه ای بین 15 الی 30 درجه را برای کد های مختلف بلبرینگ اف آ گ FAG پدید می آورد ترکیبی متناسب با نوع بار اعمالی از بار های شعاعی و محوری برای رولبرینگ مخروطی فراهم می آورد. بر خلاف رولبرینگ های خود تنظیم که حرکت محور سبب حرکت رینگ و درگیری بخش مشخصی از رولبرینگ و بلبرینگ می باشد زاویه اتصال و قرار گیری ساچمه و رینگ در ساختار رولبرینگ مخروطی اف آ گ FAG ثابت و مشخص می باشد. هر چند بطور کلی ساختار رولبرینگ مخروطی اف آ گ FAG برای اتصال روی محور های افقی طراحی شده اما با بالا رفتن زاویه اتصال از 15 به سمت 30 درجه قابلیت تعلیق میزان بالاتری از بار محوری نیز برای این برند صنعتی فراهم می شود.

رولبرینگ مخروطی اف آ گ FAG

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation