بلبرینگ تیمکن TIMKEN (TIMKEN Bearing)

بلبرینگ تیمکن TIMKENرولبرینگ و بلبرینگ تیمکن TIMKEN محصول کشور آمریکا بوده و از برند های معتبر تولید کننده بلبرینگ در دنیا محسوب می شود. بلبرینگ تیمکن TIMKEN که برای اولین بار توسط هنری تیمکن به ثبت و بهره برداری رسید مطابق با استاندارد صنایع آمریکا یعنی استاندارد ASTM تولید می شود و به همین دلیل بطور کلی دارای ابعاد و استاندارد های وزنی اینچ-پوندی است. در بروشور های بلبرینگ TIMKEN تیمکن نیز نه تنها ابعاد تماما به اینچ می باشد بلکه مشخصات سرعت زاویه ای بر حسب رادیان و قابلیت های تنش و تنسایل با واحد های پوند فوتی بیان شده اند. بلبرینگ تیمکن بر روی بسیاری از ماشین آلات صنعتی بالاخص ماشین آلاتی که استاندارد ابعادی آنها اینچی است مانند ماشین آلات صنعتی تولید آمریکا، انگلستان و برخی تولیدات کشور هند نصب شده است.

قابلیت ها و مزایای بلبرینگ تیمکن TIMKEN

قابلیت های یک بلبرینگ در واقع فاکتور هایی است که سبب افزایش طول عمر مفید بلبرینگ در شرایط کاری مشخص و با راندمان بالا می شود. بلبرینگ تیمکن TIMKEN که از متریال و آلیاژ فولادی AISI52100 تولید می شود که آلیاژی بسیار مستحکم و مورد تایید اداره استاندارد صنایع کشور آمریکا محسوب می شود تولید می شود که قابلیت هایی بسیار بالا چه در تعلیق میزان بار و چه در زمینه مقاومت در برابر سایش تحت دماهای بالای کاری که چالشی مهم برای انواع بلبرینگ و رولبرینگ محسوب می شود می باشد. رولبرینگ و بلبرینگ TIMKEN تیمکن که بر حسب سرعت زاویه ای، سایز بلبرینگ و زاویه اتصال بلبرینگ بر روی محور از انواع مختلفی روغن و گریس با پایه های فلزی و غیر فلزی مختلف برای روان کاری استفاده می کند دارای دوام و طول عمر بسیار بالایی تحت شدیدترین تنش ها و بارگذاری ها می باشد که این قابلیت ها در بلبرینگ TIMKEN تیمکن تاثیر گرفته از آلیاژ خاص و مهمتر از آن تکنولوژی بسیار بالای این برند در فراوری فلزات می باشد.

بلبرینگ محوری کف گرد تیمکن TIMKEN

بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN هم بصورت رینگ دار در دو طرف و هم بصورت بدون رینگ و ترکیبی ساچمه و قفسه بلبرینگ تیمکن TIMKEN تولید می شود. بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN که اغلب برای سرعت های زاویه پایین و یا متوسط طراحی و تولید می شود برای داشتن قابلیت بسیار بالا برای بارگذاری ناشی از وزن بالای شافت و اتصالات از تنسایل بالا و سختی سطحی بالایی تولید می شود. آلیاژ های ویژه بکار گرفته شده در تولید بلبرینگ تیمکن TIMKEN که هم از متریال تاثیر مستقیم می پذیرد و هم از عملیات حرارتی مناسب برای استفاده بر روی ماشین آلات سنگین صنعتی مانند ماشین آلات راهسازی که در آنها میزان بالایی از تنش فشاری، خمشی و سایشی بر پیکر رولبرینگ و بلبرینگ کف گرد تیمکن TIMKEN اعمال می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

بلبرینگ محوری کف گرد تیمکن TIMKEN

بلبرینگ تیمکن تماس زاویه ای TIMKEN

بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN angular contact ball bearing که اغلب بر خلاف بلبرینگ شیار عمیق دارای ساچمه هایی ریز قرار گرفته در داخل قفسه با طراحی ویژه ای است تولید می شود. بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN در سایز های بسیار کوچک مینیاتوری برای برخی از ماشین آلات پزشکی الی سایز های بزرگ برای کاربری های صتعتی و معدنی تولید می شود. نحوه عملکرد این بلبرینگ تیمکن TIMKEn بگونه ای است که به روش های مختلفی یک زاویه مورب بین امتداد تماس ساچمه ها با رینگ یا قفسه بوجود می آید که باعت شکسته شدن مولفه نیرو و تنش وارده بر ساختار بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN به دو مولفه افقی و عمودی که در واقع بار های شعاعی و محوری هستند می شود. این امر سبب می شود که این بلبرینگ تماس زاویه ای در نهایت قابلیت تعلیق بار در راستای شعاعی در تمامی جهات و در راستای محوری در یک جهت را داشته باشد. در برخی از طراحی ها با ایجاد یک لبه غیر مقارن برای دو رینگ بیرونی و در برخی از طراحی ها با ایجاد یک قفسه کونیک این زاویه مورب برای بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN فراهم می شود. رول صنعت زاگرس وارد کننده و عرضه کننده انواع بلبرینگ تماس زاویه ای با برند تیمکن TIMKEN أر ایران می باشد.

بلبرینگ تیمکن تماس زاویه ای  TIMKEN

بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن

بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن Deep Groove Ball Bearing که با متریال های مختلفی تولید می شود و اغلب از جنس فولادی با گرید بالا و طبق استاندارد آمریکایی ASTM به بازار عرضه می شود یکی از انواع پر کاربرد بلبرینگ های صنعتی می باشد. بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن اغلب بر روی ماشین آلات کشاورزی، مدنی، راهسازی، ساختمانی و انواع ماشین آلات دینامیک با شافت های دوار که استاندارد های آمریکایی-انگلیسی دارند و ابعاد و استاندارد های اینچی دارند نصب می شود. بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن که در آن ساچمه ها بر روی یک قفسه و در نهایت بین دو رینگ داخلی و خارجی قرار می گیرند برای اتصالات شعاعی با سرعت زاویه ای بالا و با تماس بنقطه ای-خطی با حداکثر تمرکز تنش در نقاط اکسترمم ساچمه طراحی می شود. توزیع غیر یکنواخت بار با تمرکز بر روی ساچمه های بالایی در اتصال محور از ویژگی های دیگر بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن محسوب می شود. تنسایل مقاومتی بالا، روانکاری عالی با روان کننده های نسوز و در نهاین طول عمر مفید بالا از ویژگی های اصلی بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن محسوب می شود.

بلبرینگ TIMKEN شیار عمیق تیمکن

بلبرینگ شعاعی ترکیبی TIMKEN تیمکن

بلبرینگ شعاعی ترکیبی TIMKEN تیمکن در واقع از نوع بلبرینگ تماس زاویه ای است. منظور از بلبرینگ شعاعی اتصال آن بر روی شافت های افقی می باشد و منظور از ترکیبی قابلیتی است که بلبرینگ تماس زاویه ای Angular contact ball bearing تیمکن TIMKEN نه تنها در تعلیق بار های شعاعی در تمامی جهات بلکه در تعلیق بار های ترکیبی قابلیت مناسبی در تعلیق بار های محوری در یک جهت را نیز دارد. نحوه قرار گیری ساچمه ها در این بلبرینگ تیمکن TIMKEN اغلب با تعداد بالا و قطر کم می باشد که یا با قرار گیری بر روی قفسه کونیک است که یک زاویه با راستای افقی را شکل می دهند و یا با بکارگیری طراحی خاصی از رینگ های بیرونی. تنسایل مقاومت کششی بالا و مقاومت سایشی مناسب از ویژگی های اصلی بلبرینگ تماس زاویه ای تیمکن TIMKEN محسوب می شود.

بلبرینگ شعاعی ترکیبی TIMKEN تیمکن

بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN

بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN self aligning ball bearing که در سایز برابر با دیگر انواع بلبرینگ صنعتی دارای وزن بالاتر و قیمت بالاتری است نمونه ای از یک طراحی دقیق با تلورانس ابعادی کم بین رینگ بلبرینگ و سطخ ساچمه ها می باشد. بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN در طراحی برای قرارگیری ضمنی رینگ بر روی هر دو ردیف ساچمه در صورت عدم اعمال زاویه در اتصال و تماس سطح رینگ بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN با یکی از دریف های ساچمه در صورت ایجاد تغییر در زاویه اتصال که این تغییر در بازه 1 الی 7 درجه صورت می گیرد انجام می شود. طراحی ویژه قفسه نگهدارنده ساچمه ها در ساختار بلبرینگ خود تنظیم و استفاده از دو ردیف ساچمه که منجر به افزایش تمامی ارتفاع اجزای اصلی بلبرینگ شامل رینگ و قفسه می شود در مجموع سبب بالا رفتن قیمت بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN که اغلب با سایز های میلیمتری و طبق استاندارد های آمریکایی تولید می شود می باشد.جنس قفسه نگهدارنده ساچمه ها در ساختار بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN می تواند از جنس های متغیر بوده و در برخی از موارد حتی از جنس های پلیمری مثل پلی اورتان تولید شود.

بلبرینگ خود تنظیم تیمکن TIMKEN

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | RSZ Corporation