یاتاقان بلبرینگ

یاتاقان بلبرینگیاتاقان بلبرینگ ها نوعی از یاتاقان های صنعتی هستند که در شکل های مختلفی تولید و برای اتصال بر روی انواع شافت ها و محور های عمودی و افقی مورد استفاده قرار می گیرند. یاتاقان بلبرینگ ها در سری های UC که اتصال آنها توسط خارهایی و یا با بکارگیری پیچ آلن ست یا آلن مغزی صورت می گیرد و در سری های دیگر که دارای هوزینگ هایی از جنس چدنی هستند تولید می شوند. در داخل محفظه هوزینگ یاتاقان بلبرنیگ ها از نوع بلبرینگ و یا رولبرینگ استفاده شده است که گاهی بصورت ثابت و گاهی نیز برای برخی از برند ها برای جلوگیری از شکستگی بلبرینگ ها تحت فشار بصورت متحرک تولید می شوند. بازرگانی رول صنعت زاگرس وارد کننده انواع یاتاقان بلبرینگ ها در سایز های مختلف در ایران می باشد.


انواع و دسته بندی های یاتاقان بلبرینگ ها


یاتاقان بلبرینگ ها بر حسب نوع اتصال دهنده و بر حسب نوع سطح اتکایی که دارند در دسته بندی های مختلفی قرار می گیرند. انتخاب میان انواع مختلف یاتاقان بلبرینگ ها به نوع اتصال شافت و ابعاد سطح اتکا بستگی دارد. در یک دسته بندی کلی می توان یاتاقان بلبرینگ ها را در دو دسته کلی یاتاقان های پیچ و مهره ای هوزینگ چدنی و یاتاقان های گوی مانند دسته بندی نمود. با این وجود دسته بندی های مهندسی تری برای انواع یاتاقان بلبرینگ ها وجود دارد. یاتاقان بلبرینگ ها بر حسب نوع و میزان باری که بر آنها وارد می شود گاهی با هوزینگ هایی از جنس استنلس استیل نیز تولید می شوند تا مقاومت بالاتری در برابر عوامل خورنده محیطی بالاخص در محیط های صنعتی داشته باشند.


مشخصات فنی یاتاقان بلبرینگ

یاتاقان بلبرینگ ها از آنجایی که دسترسی داخلی برای روانکاری آنها نسبت به بلبرینگ ها دشوار تر است اغلب با بکارگیری گریس روانکاری می شوند. نوع گریس بکار گرفته شده بر حسب سایز یاتاقان بلبرینگ و حداکثر سرعت مجاز می تواند متفاوت باشد چرا که با افزایش سایز یاتاقان بلبرینگ ها اغلب سرعت دورانی کاهش و حرارت کمتری بوجود می آید. با این وجود برند های مختلف تولید کننده یاتاقان بلبرنیگ ها از انواع مختلفی گریس با پایه های لیتیوم (نسوز) و یا آلومینیوم که قابلیت بسیار بالایی در حفظ وضعیت در دماهای بالا دارد استفاده می کنند.

انواع یاتاقان بلبرینگ در رول صنعت زاگرس

یاتاقان بلبرینگ UC SKF

یاتاقان بلبرینگ سری UC محصول شرکت SKF که در اصل محصولی سوئدی بوده که بصورت عمده در کشور آلمان تولید می شود در سایز های مختلفی عرضه می گردد. این یاتاقان بلبرینگ ها دارای هوزینگ از جنس فولاد چکش خوار با مقاومت سایشی بسیار بالایی بوده که اتصال آن از نوع خاردار صورت می پذیرد. اغلب این یاتاقان بلبرینگ های SKF برای اتصال بر روی شافت ها و محور های افقی بکار گرفته می شوند که در آنها از بلبرینگ های شیار عمیق برای تعلیق بار و کاهش اصطکاک استفاده شده است. یاتاقان بلبرینگ SKF دارای ابعاد میلیمتری بوده و دارای استاندارد FC اتحادیه اروپا می باشد.

یاتاقان بلبرینگ UC SKF

یاتاقان بلبرینگ تیمکن TIMKEN سری UC

یاتاقان بلبرینگ تیمکن TIMKEN سری UC محصولی از کشور آمریکا می باشد که با سایز های اینچی تولید می شود و از این رو بیشتر قابل کاربری بر روی ماشین الات صنعتی تولیدی کشور آمریکای، انگلستان، برخی از ماشین آلات هندی و ماشین آلاتی است که استاندارد ابعادی ایمنچی دارند. این یاتاقان بلبرینگ TIMKEN دارای اتصال از نوع پیچ آلن مغزی بوده که با گرید 8.8 بگار گرفته می شود و در سایز های مختلف اغلب برای تعلیق بار های شعاعی طراحی می شود. روان کاری یاتاقان بلبرینگ برند تیمکن TIMKEN با گریس انجام شده که خواص نسوز داشته و در بسته بندی های ویژه این برند به رنگ مشکی و نارنجی عرضه می شود. در داخل هوزینگ این یاتاقان بلبرینگ اغلب از بلبرینگ Deep groove استفاده می شود که با برند تیمکن مورد استفاده قرار گرفته است.

یاتاقان بلبرینگ تیمکن TIMKEN سری UC

یاتاقان بلبرینگ NSK ژاپن

یاتاقان بلبرینگ NSK ژاپن یکی از ایده آل ترین و قدرتمند ترین نوع یاتاقان بلبرینگ های صنعتی موجود در بازار محسوب می شود. این یاتاقان بلبرینگ ها که طبق استاندارد DIN و با ابعاد میلیمتری تولید می شوند دارای روانکاری از نوع گریس نسوز بوده و در رینج وسیعی از سایز برای اتصال بر روی انواع ماشین آلات معدنی، کشاورزی و دستگاه های تراش و CNC تولید می شوند. یاتاقان بلبرینگ های ژاپنی در کل از نظر دوام و طول عمر در بالاترین رده های جهانی قرار داشته و از متریال هایی با کیفیت بسیار بالا در کنار عملیات حرارتی بسیار ویژه در فراوری فلزات بکار گرفته شده در تولید این یاتاقان بلبرینگ ها استفاده شده است که حداکثر تنسایل مقاومتی را در کنار حداکثر سختی سختی به همراه می آورد. هوزینگ این یاتاقان بلبرنیگ ها اغلب از جنس فولادی مقاوم در برابر شوک و ضربه تولید می شود.

یاتاقان بلبرینگ NSK ژاپن
یاتاقان بلبرینگ NTN ژاپنیاتاقان بلبرینگ NTN ژاپن

در حال تولید
یاتاقان بلبرینگ ناچی NACHIیاتاقان بلبرینگ ناچی NACHI

موجود
یاتاقان بلبرینگ FAGیاتاقان بلبرینگ FAG

موجود
یاتاقان بلبرینگ کویو KOYOیاتاقان بلبرینگ کویو KOYO

موجود

روانکاری یاتاقان بلبرینگ ها

برای روانکاری یاتاقان بلبرینگ ها به منظور حفظ موقعیت مکانیکی روان کننده ترجیح به استفاده از گریس ها می باشد. هر قدر سایز یاتاقان بلبرینگ ها کوچکتر باشد اغلب سرعت زاویه عملکرد بالاتر و با دمای بالاتری نیز روبرو هستیم و از این رو در اغلب یاتاقان بلبرینگ ها با سایز های کوچک تر از گریس های نسوز استفاده می شود. تولید کنندگان و برند های گوناگون یاتاقان بلبرینگ ها از انواع گریس با پایه های آلومینیوم، سدیم، پتاسیم و لیتیوم که هم مقاومت حرارتی بالایی دارند و هم موقعیت مکانیکی خود را در این دماها حفظ می کنند برای روانکاری یاتاقان بلبرینگ ها استفاده می کنند. دسترسی برای روانکاری بطور کلی در یاتاقان ها کمتر و دشوار تر از بلبرینگ ها می باشد که در مورد آنها از روغن نیز بعنوان روان کننده استفاده می شود.

TEL : 02133943063
Fax : 021
Email: info [at] rszco.com
Web: www.rszco.com

© Copy right 2021 | All ights Reserved | RSZ Corporation